17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HASTANE DUVARLARINI SÜSLEYECEKLER...
Tarih: 13/09/2018
Kaynak: Kent Haber
HASTANE DUVARLARINI SÜSLEYECEKLER...
Bodrum’da 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Bodrum Sanat Çalıştayı, Bitez Mahallesi’ndeki Mauela Otel’de devam ediyor. Üretilen eserler hastanelere hediye edilecek.

Seba Sanat Galerisi tarafından düzenlenen ve 30 ressamın katıldığı 4. Uluslararası Bodrum Sanat Çalıştayı, “Sağlık İçin Sanat” sloganıyla Bodrum’da düzenleniyor. Cumartesi gününe kadar devam edecek etkinlikte sanatçılar, canlı performansla izleyicilerin önünde resim yapıyorlar. Üretilen eserler, çeşitli hastanelere hediye edilecek.

1600’E YAKIN ESERİ HASTANELERE HEDİYE ETTİK

Çalıştayın sanat yönetmeni Seba Uğurtan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, “Burada çok güzel bir amaç için çalışıyoruz. Yaptığımız tüm eserler hastanelerin odasında duvar resmi olarak kullanılacak. Bunları hediye edeceğiz. Şu ana kadar yaptığımız 64 etkinliğimizden, 1600’e yakın eseri hastanelere hediye ettik. Sanat güzel şey, insana yaşama sevinci veriyor, sağlık veriyor. Sanatın insan ruhunu iyileştirici gücünü çok iyi bildiğimiz için tüm insanlara bunun mesajını göndermeye çalışıyoruz. Oteldeki çocuklar ‘Resim yapmadan yemek yemem’ demeye başladı. Yarınlar için sanatın güzelliğini onlara anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Uğurtan, “Gerçekten sıcak bir hava. Hep beraber sanat yaparak vaktin nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Karşımız deniz, mükemmel bir ortamdayız. Cumartesi günü tüm Bodrum halkını buradaki konferansları izlemeye davet ediyorum” dedi.

Çalıştayda üretilen eserler, Cumartesi günü düzenlenecek sergi ile görücüye çıkacak.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30