17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
LÜKS OTOMOBİLİ ÇALDI, SIRRA KADEM BASTI!
Tarih: 12/09/2018
Kaynak: Kent Haber
LÜKS OTOMOBİLİ ÇALDI, SIRRA KADEM BASTI!
Bodrum’da yaşamını sürdüren iş adamı ve mimar Fatih Bora'nın otomobilini çalan şahıs, sırra kadem bastı. Polis, yaklaşık 3 hafta önce yaşanan olayla ilgili kimliği tespit edilen zanlıyı ve aracı her yerde arıyor.

Bodrum merkezdeki Bora Spor Kompleksi’nin işletmecisi olan Fatih Bora, 19 Ağustos günü 34 YB 3457 plakalı lüks otomobilinin evinin önünde olmadığını fark etti. Bora, ardından Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etti.

Emniyet birimleri tarafından yapılan çalışma sonrası, çalınan lüks araca, ilçe sınırları içerisinde akaryakıt alımı yapıldığı belirlendi. Akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarını inceleyen Fatih Bora, aracın şoför koltuğundan inen şahsın, daha önce boya işlerini yaptırdığı ve 7 ay önce de ofis malzemelerini çalan B.Ö. olduğunu fark etti.

Görüntülerde araçta B.Ö. ile kimliği belirsiz 2 şahsın daha olduğu görülüyor. Görüntülere aracın şoför koltuğundan inen B.Ö.’nün otomobile akaryakıt doldurulduğu esnada, otomobilin ön camını özenle temizlediği de yansıyor.

Polis, araçla birlikte kayıplara karışan şahsı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

7 AY ÖNCE OFİS MALZEMELERİMİ ÇALDI!..

Yaşadığı olayla ilgili Kent Haber’e açıklama yapan Fatih Bora, “Ben bu şahsı çok tanımıyorum. Ona boya işleri falan yaptırmıştım. Bir gün geldi, ‘halı sahanın olduğu yerde çay satabilir miyim?’ dedi. Ben de insanlık yaptım, ‘Al oraya çay ocağı koy, 3-5 lira kazan cebine koy’ dedim. Daha sonra ben İstanbul’a geçtim. Bana her gün ‘Ağabey ne zaman geleceksin?’ diye soruyor. Ben geleceğim günü söyleyince yazıhanedeki koltukları, bilgisayarları, her şeyi yüklemiş gitmiş. Bana 2 gün sonra telefon açıp, ‘Ağabey ev kurdum, ihtiyacım vardı, polise verme’ dedi. Ben de acıdım vermedim” dedi.

Şahsın ilk olaydan 7 ay sonra tekrar çıkıp geldiğini söyleyen Bora, “Aradan 7 ay geçti, sabah eve şortla geliyor. ‘Ne arıyorsun burada?’ dedim. ‘Ağabey sana özür borcum vardı?’ deyince ben de bunu tersledim. Bu daha sonra 3 gün kayboldu. Bu kaybolunca benim aklıma bir şeyler geldi fakat yedek anahtarın çekmecede olduğunu unuttum. 3 gün sonra öğleyin arabamın yerinde olmadığını fark ettim. Şahsı, kamera kayıtlarından tespit ettim. Emniyete ve savcılığa da müracaat ettim. 19 Ağustos’tan beri arabam bir türlü bulunamıyor. Her tarafa haber verdim” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30