17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CANAN KARATAY'DAN YİNE ÇARPICI TAVSİYELER!
Tarih: 19/08/2018
Kaynak: Kent Haber
CANAN KARATAY'DAN YİNE ÇARPICI TAVSİYELER!
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kurban bayramında tüketilecek kırmızı etle ilgili uyarılarda bulundu. Karatay, kırmızı etin kuyruk yağıyla beraber tüketilmesi gerektiğini ifade etti.

Prof. Dr. Canan Karatay, Turgutreis mahallesinde düzenlenen kitap imzalama etkinliğine katıldı. "Gerçek Tıbbın 10 Şifresi" isimli kitabını okurları için imzalayan Karatay, Kurban Bayramına ilişkin beslenme önerilerinde bulundu.

Etkinlik sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Canan Karatay, doğal olan her şeyin istenildiği kadar tüketilebileceğini ifade ederek şu sözlere yer verdi "Bayramda baklava ve börek tüketmesinler. Onun yerine bol bol kuyruk yağı ve kırmızı et yesinler. Kırmızı et yağıyla beraber çok faydalıdır. İstedikleri kadar tüketebilirler" dedi.

Karatay 15 günlük meslekten men edilmesiyle ilgili de açıklamalar yaparak “Anayasa mahkemesinde sonuç bekliyoruz. Hukuk süreci devam ediyor. Kesinleşmiş bir şey yok. O alınan karar, algı yaratmak için. O karar bize Şubat ayında geldi. Biz de Mart ayında Anayasa mahkemesine başvurduk” ifadelerini kullandı.

TÜRK KAHVESİ EN GÜÇLÜ ANTİOKSİDANDIR

Etkinlikte duble Türk kahvesi içen Karatay Türk kahvesinin çok sağlıklı olduğunu belirterek "Kahve en güçlü antioksidandır. Şekersiz olmak şartıyla tüketilebilir. Bayramda şeker yerine bol bol kahve içebilirsiniz" dedi.

Tatilcilere de tavsiyelerde bulunan Karatay, Kurban bayramını sahillerde tatil yapanların bol bol güneşlenmesini D vitamini almalarını ve kış için D vitaminini depo etmelerini istedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
kurbağa terbiyecisi
20/08/2018
yazık
sayende Amerikayı yeniden keşfettik..yüzyıllardır Türkler kurban etlerini kuyruk yağıyla pişirip yerler..Malumun ilanı..Boş konuşmuş

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30