17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DERENİN DURUMUNA VATANDAŞTAN TEPKİ
Tarih: 18/08/2018
Kaynak: Kent Haber
DERENİN DURUMUNA VATANDAŞTAN TEPKİ
Bodrum’un Gümbet Mahallesi’nden geçen derenin kötü görüntüsü vatandaşların tepkisini çekiyor.

Gümbet Mahallesi’ndeki derenin özellikle Lale Sokak’tan geçen kısmında atılan çöpler ve biriken su ile yayılan kokular vatandaşın tepkisini çekiyor. Duyarsız vatandaşların attığı çöpler, düşebilecek şiddetli bir yağışta sel baskını riski oluşturuyor.

Yerli ve yabancı turistlerin yoğunlukla kullandığı bölgede dereden yayılan kokular da ayrı bir sorun teşkil ediyor. Mahalle sakinleri yetkililerden derenin temizlenmesini talep ediyor.

Kent Haber’e ulaşan bir mahalle sakini “Derenin bakımı belediye tarafından uzun süredir yapılmıyor. Dere içinde yeni yaşam türleri oluşmakta ve pis kokular gelmektedir. Derenin içi adeta bir çöplük olarak kullanılıyor ve en ufak bir yağmurda derenin tıkanması muhtemeldir. Derenin bulunduğu cadde işlek bir cadde ve otel bulunmakta. Belediye'ye başvurulmasına rağmen herhangi bir işlem yapılmıyor” diyerek tepkisini dile getirdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Bodrumlu
19/08/2018
Ah ahh
Hangi belediye ilgilenmedigini kimin sorumluluğunda olduğunu belirtseydiniz haberde muğla büyük şehir sorumluluğunda derelerin bakimi

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30