17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BOZUK YOL VATANDAŞI HASTANELİK ETTİ!
Tarih: 16/08/2018
Kaynak: Kent Haber
BOZUK YOL VATANDAŞI HASTANELİK ETTİ!
Bodrum’da yaklaşık 2 hafta önce kazılan ve ardından gelişigüzel kapatılan yolda düşen kadın yaralanarak hastanelik oldu. Mahalleli yetkililerin yolu bir an önce düzeltmesini istedi.

Kumbahçe Mahallesi Barış Sitesi Yeşil Sokak üzerinde yaklaşık bir ay önce su borusu patladı. İddiaya göre 15 gün suyun boşa akmasının ardından, çevre sakinlerinin durumu MUSKİ’ye defalarca bildirmesi sonrasında arızaya müdahale edildi. Müdahalenin ardından gelişigüzel kapatılan yolda, yetkililere defalarca başvurulmasına rağmen asfaltlama yapılmadı.

Bölgede yaşamını sürdüren 63 yaşındaki Serap Serdar, önceki gün çöp atıp eve döndüğü sırada bozuk yolda kayarak düşüp birkaç metre sürüklendi. Kolundan ve bacağından yaralanan kadının, ilçedeki özel bir hastanede tedavisi yapıldı.

Bugün başına gelen olayı Kent Haber’le paylaşan Serap Serdar, şu ifadeleri kullandı:

“Buradan su akıyordu, aşağı polis lojmanlarına kadar su gidiyordu. Geldiler 4 gün uğraştılar, yaptılar fakat böyle bırakıp gittiler. Herkes şikayetçi, herkes müracaat etti ama yapılmadı. Çöpleri atmaya gittim, dönerken ayağım takıldı, aşağı kadar düştüm. Düştükten sonra hastaneye gittim. Film çekildi. Ya bir yerim kırılsaydı. Bu kadar ihmalkarlık olur mu? Kızım telefon açtı, dökmeye betonları yokmuş. Öyle dediler. Komşularımız korka korka yürüyor. Geçen sene de aşağıda sıkıntı vardı. Söz yazarı Ülkü Hanım düştü, 2 bacağı birden kırıldı” dedi.

Bölgede yaşayan vatandaşlar, mahalleye gereken ilginin gösterilmediğini de iddia ediyor. O mevkideki yolların büyük kısmının bozuk olduğunu savunan vatandaşlar, çöplerin de düzenli toplanmadığını ifade ediyor.

Nevin Altıntaş isimli başka bir mahalle sakini ise “Yolları süpürmeye geliyorlar. Bazı yerler süpürülüyor ama bizim bu ara sokaklar hiç süpürülmüyor” dedi.

REKLAMLAR HALİKARNAS’TAN SONRA BİTİYOR

Alper Can Demir adlı bir genç ise televizyonlarda görülen Bodrum ile kendi mahallelerindeki Bodrum’un farklı olduğunu belirterek “Bodrum merkezde reklamlar çok iyi, süper. Haberlere çıkıyoruz, gelişmişiz, çok iyiyiz. Ama reklamlar Halikarnas’tan sonra bitiyor. Ondan sonra köy hayatı başlıyor. Biz buraya araçlarımızla çıkamıyoruz. Kazılan bir yer kapatılmıyor, varlığı unutuluyor. Temizlik de eksik. Bazen halam iniyor, bazen ben iniyorum sokakları temizliyoruz. Tamam herkes kendi kapısının önünü temizlesin ama kimse bu insanlar ne yapıyor diye yoklamıyor. Sanki kazılan yeri biz toparlayacağız. Ama merkeze indiğinizde her şey güllük gülistanlık” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Burak Kadıoğlu
18/08/2018
Umurlarındamı?
Yan gelip yatmak varken,meyhanelerde memleketi kurtarmak varken,ne yapacaklar çalışıp ve millete hizmet etmeyi ? Hallederiz efem zihniyeti ile bu kadar. Bu kafaya oy veren halk da Mart 2019 da iyi düşünsün oyunu verirken.
Aassdd
17/08/2018
Yalan!!
Bodrum gazetesine yol yaptık diye kocaman manşet atmasını biliyorlar. Yaptıkları yol değil YAMA bozuk yollara YAMA yapıp akşam da gemibasinda rakı iciyorlar...
Alkan Bir
16/08/2018
Bodrumda yol mu var
Ben isterim ki belediye başkanımız ve karayolları sorumlularımız, bisiklet olur, motosiklet olur yada tekerlekli sandalye olur. Bunlarla yola çıksınlar ve yollarda ilerlemeye çalışsınlar. Bir saat içinde kırılmadık kemikleri kalmaz, çünkü yol yokkkk.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30