17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’A EK İÇME SUYU KAYNAĞI
Tarih: 15/08/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’A EK İÇME SUYU KAYNAĞI
MUSKİ’den yapılan açıklamada yaz ayları başladığından beri pek çok noktasında su sıkıntısının yaşandığı Bodrum’a, yaklaşan Kurban Bayramı ve devam eden turizm sezonu nedeniyle ek içme suyu kaynağı takviyesi yapıldığı bildirildi.

Yaz mevsiminin başlamasından bu yana ilçenin hemen hemen her mahallesinde su kesintileri yaşanıyor. Kesintilere isyan eden vatandaşlar, zaman zaman haber merkezimize ulaşıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise Kurban Bayramında yaşanabilecek su sıkıntısı nedeniyle Bodrum İlçesine ek içme suyu kaynağı sağlandığı bildirildi. MUSKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı ve turizm sezonunun devam etmesi nedeniyle artacak olan su kullanımını karşılayabilmek için Bodrum İlçesine ek içme suyu sağladı. Turizm sezonu ve Kurban Bayramı nedeniyle 2 Milyonun üzerinde bir nüfusa ev sahipliği yapacak olan ilçeye son olarak 7 bin 300 metreküp gün su takviyesi sağlandı.

2 İLAVE SU KAYNAĞI SİSTEME DAHİL EDİLDİ

Milas İlçesi Çamköy ve Bodrum İlçesi Mumcular Mahallerinden iki yeni su kaynağı sisteme dahil edilerek Bodrum İlçesine su takviyesi yapıldı. Bunun yanı sıra yine Çamköy Mahallesinden farklı bir su kaynağı da daha MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından temin edildi ve bu kaynağında bayramdan sonra Bodrum ilçesine aktarılacağı belirtildi.

YENİ SU TAKVİYELERİMİZ OLACAK

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Bodrum İlçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla ve turizm sezonu nedeniyle 2 Milyonun üzerinde bir nüfus beklediklerini söyledi. Ülgen, “Bu vatandaşlarımızın sorunsuz bir bayram ve tatil geçirmeleri için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Son olarak iki farklı kaynaktan Bodrum’a 7 bin 300 gün metreküp su temin ettik ve diğer su takviye çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanı sıra kayıp ve kaçaklarla mücadelemiz devam ediyor. Meydana gelen arızalara anında müdahale ederek suyun boşa gitmemesi için de gayretli bir çalışma yürütüyoruz. Yeni su kaynakları ile ilgili çalışmalarımız neticesinde Bayramın hemen ardından yeni bir su kaynağı da Bodrum’a aktarılacak” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Erol börtlüce
15/08/2018
Bodrum a su takviyesi
Kaçak su kullanımını önleyin su sıkıntısı olmaz

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30