17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP İLÇE DANIŞMA TOPLANTISINI YAPTI...
Tarih: 12/08/2018
Kaynak: Kent Haber
CHP İLÇE DANIŞMA TOPLANTISINI YAPTI...
CHP Bodrum İlçe Örgütü İlçe Danışma toplantısını yaptı. Toplantıda konuşan Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum’dan seçilebilir sıralara milletvekili adayı konulmamasını da sert sözlerle eleştirerek, “Bodrum’a çok ciddi haksızlıklar yapılmıştır. Bu konu al ver zihniyeti ile çözülecek bir konu değildir, sancılarını Bodrum uzun yıllar yaşayacaktır” dedi.

Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Muğla milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, CHP’li belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından ilçe örgütünün gerçekleştirdiği çalışmalar slaytla gösterildi.

Ardından kürsüye gelerek açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Seymen, 24 Haziran Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin ardından rejimin değiştiğini ifade etti. İlçe Başkanı Seymen, "Artık eski rejimimiz yoktur. Parlamenter sistemle yönetilmiyoruz, tek kişinin karar verdiği bir rejimle yönetiliyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız yüzde 31'e yakın oy aldı ama yetmedi. Artık bundan sonraki süreç Cumhuriyet Halk Partisinin iktidara gelmesidir. Bunun ötesinde oyların çok önemi yoktur" diye konuştu.

İFLAS BAŞVURUSU YAPAN ÇOK SAYIDA ŞİRKET VAR

Konuşmasında döviz kurundaki yükselmeye de değinen Seymen, “Ekonomik olarak dibe vurduk. Yastık altındaki altınların, dövizlerin çıkarılmasıyla bu iş düzelecek değildir. Çünkü Türkiye’nin dış borcu 456 milyar dolardır. 60 milyar dolar cari açık vardır. Bir yılda 200 milyar dolara yakın bir taze paraya ihtiyaç vardır. Bu parayı Dünya finans çevrelerinden bulma açısından da çok ciddi sıkıntılarımız vardır. Dün Türk halkına ‘Dövizlerinizi bozun, hükümete yardımcı olun’ dediler. O gün 2.30 TL ile bozulan dolarlar daha sonra 4 TL’ye çıkmıştır. ‘Bedava çay vereceğiz dediler’, şu anda dolar 6 TL 40 kuruş civarındadır. ‘Beni seçin istikrar gelsin’ dediler. Maşallah istikrar geldi. Şu anda iflas başvurusu yapan çok sayıda şirket var. Dışarıdan kaynak bula bula bu noktalara gelindi. Artık deniz bitti. Oh olsun deseniz de fark etmiyor çünkü aynı geminin içinde bizler de varız. Bu gemi batarsa bizler de batacağız” ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKAN BAŞKA, PARTİNİN SÖZCÜLERİ BAŞKA KONUŞUYOR

CHP’nin kurumsal bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekleyen İlçe Başkanı Recai Seymen, genel başkanın başka, partinin sözcülerinin başka konuştuğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Bundan sonra bu sisteme göre örgütlenme modeli bulmamız lazım. Kurumsal değişimin yapılması ve eski yöntemlerle devam edilmemesi lazım. Biz 9 defa denedik, aynı sonucu aldık. Demek ki yöntemimizi değiştirmemiz lazım. İdeolojik olarak netleşmemiz lazım. Konumumuzu net olarak ortaya koymamız lazım. Biz işçinin emekçinin mi partisiyiz, yoksa sermayenin mi partisiyiz? Yatırımcıyı, sermayeyi dışlamak açısından söylemiyorum. Ama biz ideolojimizden saptık. İdeolojimize tekrar geri dönmemiz lazım. Güvenilir olmamız lazım. Genel başkanın ağzından çıkan söz çok önemlidir, bakıyorsunuz genel başkan başka, partinin sözcüleri başka konuşuyor. Ne söylersek söyleyelim, güvenilirliğimizi yitiriyoruz.”

BODRUM’A ÇOK CİDDİ HAKSIZLIKLAR YAPILMIŞTIR

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, 24 Haziran Milletvekili Seçimlerinde seçilebilecek sıraya Bodrum’dan milletvekili adayı konulmamasını da sert sözlerle eleştirerek şunları dile getirdi:

“Seçim döneminde sahada çalışan kadın kollarıma, gençlik kollarıma, bütün partililere çok teşekkür ediyorum. Bu ilçenin ilçe başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Milletvekili seçiminde, Bodrum’dan bir milletvekili olmamasına rağmen çok ciddi bir çalışma yaptılar. O konuyu kenara bıraktılar. Çok ciddi bir çalışmayla 57-58 bin oy aldık. 4’üncü ve diğer milletvekillerinin seçilmesinde Bodrum’un çok ciddi bir katkısı oldu. Muğla’da en çok oy alan ilçe olduk. Bodrum’a çok ciddi haksızlıklar yapılmıştır. Bu konu al ver zihniyeti ile çözülecek bir konu değildir, sancılarını Bodrum uzun yıllar yaşayacaktır ve Muğla iç siyaseti değişecektir. Bu ‘Şöylesine idare edelim, ne olacak Bodrum zaten 2 günde susar’ diyerek geçiştirebilecek bir konu değildir. Bu kalbimizde çok derin bir yara açmıştır. Bu yara kolay kolay kapanmayacak. İnşallah hep birlikte kapatırız. Çünkü hep birlikte çalışıp kapatmamız lazım ama bunu yapanlar, bu düşüncede olanlar, unutmasınlar. Bu Bodrum’da çok ciddi bir yara açmıştır.”

BİZ DEĞİŞİMİN OLMASI YÖNÜNDE İMZA VERDİK

CHP’de kurultay için imza verilmesi süreci hakkında da konuşan Seymen, “Seçimlerden sonra partide bir kurultay süreci olsun mu olmasın mı gibi bir tartışma başladı. Biz de Bodrum delegeleri olarak bir değişimin olması yönünde imza verdik. Bu imza vermemizdeki gaye Ahmet gitsin, Mehmet gelsin değil. Bunu o gün net bir şekilde açıklamıştık” dedi.

Kurultay için imzayı ilçe örgütü ile yaptıkları toplantılar sonrası verdiklerini ifade eden Seymen, “Değişimi isimlerle sınırlamak doğru değildir. Yani biz bir kişiyi veya ismi işaret etmiyoruz. Genel merkez değişim çağrısıyla kurultayı toplamalıdır. Değişim rüzgarının önüne set çekilmemelidir” dedi.

Partinin imza verenler, vermeyenler diye ikiye bölünmemesi gerektiğini de anlatan Recai Seymen, “Hepimiz bu partinin evlatlarıyız, delegeleriyiz. Halktan, örgütten gelen değişim çağrısını Bodrum kurultay delegeleri olarak seslendirdik. Bu karşılık bulur, bulamaz bilemem ama bir tartışılması lazım. Ben kimse için imza vermedim, partide köklü bir değişim için imza verdim. Önümüzdeki süreç zor bir süreç, yerel seçimler var. Ben hep önseçimi savundum. ‘Senin adamın, benim adamım, Ankara’ya yol edelim, buradaki örgütü dışlayalım’ diyenleri değil, örgütün içinden örgütün içinden seçilmiş arkadaşları yerelde getirelim. Bu örgütü kimse dışlayamaz, bu örgütü dışlayıp siyaset yapmak isteyenlerle bizim işimiz yok” ifadelerini kullandı.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mmettr
14/08/2018
Bir Bodrumumuz var.
Bodrum'un mecliste milletvekili olmalıydı. Bunun mazereti olamaz. Eğer mazeret aranıyorsa nasıl ki genel başkan başaramadı denilip değişim isteniyorsa burada da değişim olması gerekir. Bugün bodrum'un mecliste temsilcisi yoksa bunun yerel de de sorumlusu olmalı. Ayrıca Bodrum'dan CHP şu kadar oy aldı bu başarıdır demek te ne kadar doğru. Bodrum coğrafi konumu, ekonomik sosyal yapısı, yerleşik nüfusun değerleri, göçle gelen nüfusun değerleri v.s. birçok şey dikkate alındığında CHP'nin bu oyları alması ne kadar örgütün başarısı. Örneğin. Bodrum'da parti örgütü hiç olmasa CHP'nin oyu ne kadar düşer?

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30