17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
O DEREDEN YİNE ŞİKAYET VAR!..
Tarih: 10/08/2018
Kaynak: Kent Haber
O DEREDEN YİNE ŞİKAYET VAR!..
Bodrum’un Küçükbük Mahallesi’nde daha önce de pek çok kere gündeme getirdiğimiz dere ile ilgili yine şikayetler geliyor.

Küçükbük Sahili’nde geçtiğimiz dönemlerde kötü koku ve görüntü nedeniyle sık sık şikayetlere konu olan dereden vatandaşlar yine dertli. Bölgede bulunan bir işletmenin atık suyunu dereye boşalttığını ve bunun çevre kirliliği ve kötü kokuya neden olduğunu da iddia eden vatandaşlar, yetkilileri defalarca aramalarına rağmen sorunun bir türlü çözülmediğinden dert yanıyor.

Bölgede yaşamını sürdüren Suna idil adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, “Küçükbük deresinde iğrenç kokular var. Bölgedeki bir işletme bütün sularını dereye akıtarak çevre ve deniz kirliliğine neden oluyor. Sorunu yetkililere defalarca ilettik. En son aradığımızda iki zabıta dereye gelip fotoğraf çektiler. Onlar fotoğraf çekerken dereye şakır şakır su akıyordu, gösterdiğimde ‘Duşsuyu bir şey olmaz’ dediler. Ben de bunun doğru olmadığını yasal uyarı yapmaları gerektiğini söyledim. İşletmeci ile münakaşaya girdim, bana ‘Kokudan rahatsız oluyorsan denize girme’ dedi. Zabıta görevlileri de yarın dereyi temizleteceklerini söylediler. Ben de bunun geçici çözüm olduğunu, sorunu yaratanlara ceza uygulayarak çevreyi kirletmelerinin önüne geçmelerini söyledim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30