17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÜVERCİNLİK KOYU'NDA ARITMA KAYNAKLI KİRLİLİK İDDİASI!..
Tarih: 10/08/2018
Kaynak: Günaydın Milas
GÜVERCİNLİK KOYU'NDA ARITMA KAYNAKLI KİRLİLİK İDDİASI!..
Milas’a bağlı Meşelik sınırları içerisinde bulunan atık su arıtma tesisinden akan ve kirli olduğu öne sürülen su, Güvercinlik Koyu’nda denize dökülüyor. Denizde yosunlaşma ve köpürmeler meydana geldiğine dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerin bir an önce konuyu mercek altına almasını talep ediyor.

Meşelik Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve Bodrum’a bağlı Güvercinlik Mahallesi’nin atık suyunu arıtan tesisten boşaltılan su, ormanlık alandan ilerleyerek Güvercinlik Koyu’nda denize akıyor. Denizde koku ve köpürmelere neden olan suyun çevre kirliliği yarattığını ifade eden vatandaşlar, “Bu tesisten salınan su öylece denize boşalıyor. ‘Arıtılmış su’ deniliyor ancak rengi simsiyah olan, etrafa pis kokular salan bu su denizi, çevreyi kirletiyor. Bu çevre katliamına müsaade edilmemesi gerekiyor. İnsanlar artık tedirgin, kimse denize giremiyor çünkü kirlenen denizden herhangi bir hastalık bulaşacağını düşünüyorlar” diyerek duruma tepki gösterdi.

Yaz aylarında Güvercinlik’in nüfusunda ciddi oranda artış yaşandığı için arıtma tesisine kapasitesinin üstünde atık su gönderildiğini belirten vatandaşlar, bu nedenle tesisin atık suyu arıtmada yetersiz kaldığını iddia ediyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar “Kapasitesinin üstünde çalışan bu tesise gelen tonlarca atık su, tam olarak arıtılmadan doğaya, ormana ve denize salınıyor. Salınan suyun arıtılmış olduğu belirtilse de suyun kirli olduğu ortadadır. Döküldüğü denizi simsiyah yapan, denizde yosunlaşmalara neden olan ve pis kokular yayan bu su, doğal yaşamla birlikte biz insanların da sağlığını tehdit etmektedir” diyerek, yetkili kurumların çevre kirliliği iddiasını bir an önce değerlendirmeye almalarını ve kirlilikle ilgili ihmali varsa cezai yaptırım uygulanmasını istiyor.


Haber: Volkan Yıldız
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30