17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
NURİYE GÜLMEN BODRUM'DA GÖZALTINA ALINDI...
Tarih: 09/08/2018
Kaynak: Kent Haber
NURİYE GÜLMEN BODRUM'DA GÖZALTINA ALINDI...
Gümbet Değirmenler Mevkiinde kimlik kontrolü yapan polis ekiplerine kimlik vermeyi reddeden Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu Bodrum'da gözaltına alındı.

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile kamu görevinden ihraç edilen Nuriye Gülmen, 324 gün açlık grevi yapmış, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ iddiasıyla yargılandığı davada altı yıl üç ay hapis cezası almıştı. Daha sonra tahliye edilen Gülmen, OHAL Komisyonu tarafından işe iade edilmeyince açlık grevini sonlandırmıştı.

Önceki akşam Twitter'dan bir paylaşım yapan Halkın Hukuk Bürosu, müvekkilleri Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu'nun Gümbet Değirmenler mevkiinde kimlik kontrolü yapan polis ekiplerine kimlik vermeyi reddettiği için gözaltına alındığını duyurdu.

Geceyi gözaltında nezarette geçiren Gülmen ve Dersulu'nun sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Adliyede ifadeleri alınan Gülmen ve Dersulu öğleden sonra saatlerinde serbest bırakıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30