17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MİMAR GÖZÜYLE BODRUM EVLERİ
Tarih: 08/08/2018
Kaynak: Kent Haber
MİMAR GÖZÜYLE BODRUM EVLERİ
Mimar ve ressam Ertuğrul Özakdemir, “Bodrum Evleri” isimli sergisini Oasis Sanat Galerisi’nde açtı.

Kokteylle açılışı gerçekleştirilen sergiye çok sayıda sanatsever katıldı. Ertuğrul Özakdemir’in mimar gözüyle Bodrum evlerini yansıttığı sergisi katılımcıların beğenisini kazandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1954 yılında mezun olan Özakdemir, daha sonra yurtiçi ve yurtdışındaki mesleki yaşamında proje mimarlığı, kontrol amirliği, daire başkanlığı, üst düzey yöneticilikleri, öğretim üyelikleri ve danışmanlık görevlerinde bulundu. 1988 yılında emekli olan sanatçı,bugüne kadar, bir fotoğraf sergisi, dokuz kişisel yağlıboya resim sergisi açtı. Üç ayrı yerde karma sergiye katıldı.

“Bodrum Evleri” isimli sergisinde 37 eserini görücüye çıkaran Özakdemir, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Sergi doğrudan doğruya Bodrum’un yapısı ile ilgili. Biliyorsunuz Bodrum’da bir kaide var. Birbirine benzeyen beyaz evler. Bir de ortalarında cami var. Bunlardan esinlenerek yapmış olduğum bir sergi. Mimar gözüyle bu evleri yansıtmaya çalıştım. Eserlerimi tuval üzerine yağlı boya tekniği ile yaptım” dedi.

Sergi, 21 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Murat Mayor
08/08/2018
Tebrikler
“Bodrum Evleri” adli sergisi icin Mimar ve Ressam Ertuğrul Özakdemir'i tebrik ederim. Sergiye bizzat katilamyorum ancak eserleri gormek isterim. Internet uzerinden elektronik olarak gorme firsati olabilir mi? Dijital ortamda yayinlandi mi? Tesekkurler

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30