17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AKUT BODRUM 10 YAŞINDA...
Tarih: 02/08/2018
Kaynak: Kent Haber
AKUT BODRUM 10 YAŞINDA...
Arama ve Kurtarma Derneği AKUT Bodrum’un 10. Kuruluş Yemeği gerçekleştirildi. Gecede AKUT Bodrum’a araç takviyesi için organize edilen müzayedeyi ise ünlü futbol adamı Erman Toroğlu yönetti.

Bodrum Belediyesinin destekleriyle TRAFO Kafe’de gerçekleştirilen yemeğe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı, AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, ünlü futbol adamı Erman Toroğlu, AKUT üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Sinevizyon eşliğinde AKUT Bodrum’un 10 yıllık faaliyetlerini kısa bir özetini yapan AKUT Bodrum Lideri Sadettin Uslu, derneklerine destek veren herkese teşekkür etti. AKUT Bodrum’un halihazırdaki en büyük ihtiyacının araç olduğunu belirten Uslu, “Elimizdeki iki araç çok eskidi, tamir edilemeyecek durumdalar. Sizlerin destekleriyle derneğimize araç alıp daha fazla hayat kurtarmak istiyoruz” dedi.

AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı da AKUT’un kuruluşundan bu yana 2 bin 650’den fazla insanın hayatına dokunduğunu ve binlerce hayvanı kurtardığını anlatarak, “Bodrum ekibi de bu konuda en aktif çalışan ekiplerden bir tanesi. 260 operasyon gerçekleştirdiler ve bunlar gerçekten çok zor operasyonlar. Bu insanlar bunu memleketlerine borçlarını ödemek, insani görevlerini yerine getirmek için yapıyorlar. Bizim toplumumuz imece kültüründen gelen ve yardım etmeyi çok seven bir toplum. Biz elimizden geldiğince canlara dokunabilmek için uğraşıyoruz, çalışıyoruz. Bunu yaparken de tek güvendiğimiz Türk Milleti ve sizlersiniz” diye konuştu.

AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, Bodrum ekibinin kuruluşundan itibaren altyapısı çok sağlam olduğu için 10’uncu yılına geldiğine işaret ederek şöyle dedi:

“Bunda Bodrumluların da payı çok büyük. Biliyorsunuz sosyal hayatın içerisindeki meselelerimizi çözmek için kamu sektörünün, özel sektörün ve üçüncü sektör denilen sivil toplum kuruluşlarının eş güdümlü çalışması gerekiyor. Eğer bu üçlü sacayağını oluşturabilirsek herhangi bir problemi çok daha verimli, çok daha ekonomik, çok daha faydalı bir şekilde çözebiliyoruz.”

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da AKUT’un yürüttüğü faaliyetlerden dolayı alkışı hak ettiğini belirterek “Onlara destek olmamız lazım. Nerede bir arama kurtarma faaliyeti var, orada AKUT var. Nerede bir yangın var, ben gidiyorum bakıyorum arkadaşlarımız oradalar. Nerede bir sel felaketi var, AKUT orada. Desteği hak ediyorlar, onlara sahip çıkmamız lazım. Biz onların her zaman yanındayız. Sizlerin de destekleyeceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Gecede AKUT’a destek veren sanatçıların eserleri de müzayede ile satıldı. Derneğin en önemli ihtiyacı olan araçların alımı için yapılan müzayedeyi, ünlü futbol adamı Erman Toroğlu yönetti. Toroğlu, “Ben 20 sene patlıcan, biber, domates sattım. İlk defa resim satacağım. Nasıl bir sunuculuk yapacağım, onu da bilmiyorum” dedi.

Müzayedede satılan resimlerden AKUT’a 62 bin TL gelir sağlandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mehmet
03/08/2018
destek olalım
ARAÇ ALNMAZ AMA BU PARA iLE AKUTA DESTEK VERMELi FiRMALAR

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30