17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÇOCUKLARA KENDİNİ KORUMA EĞİTİMİ VERİLDİ
Tarih: 11/07/2018
Kaynak: Kent Haber
ÇOCUKLARA KENDİNİ KORUMA EĞİTİMİ VERİLDİ
Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Çocuk Atölyesi’nde çocuklara, taciz ve kendilerini koruma yöntemleri konusunda bir eğitim verildi. Eğitime ünlü sanatçılar Işın Karaca ve Yeşim Salkım'da sosyal medyadan destek verdi.

Son günlerde artan ve ülke gündeminin en çok konuşulan konularından biri olan çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına karşı Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Çocuk Atölyesi’nde bir eğitim verildi. Atölye gönüllüleri Berna Aysu ve Dilek Yarar'ın girişimleriyle düzenlenen etkinlikte Psikolog İlknur Özer tarafından çocuklara konuyla ilgili son derece faydalı bilgiler verildi. Verilen eğitimde çocukların vücutlarını tanımaları, cinsel istismarın ne olduğu, kendilerini koruma yöntemleri ve hangi durumlarda nasıl yardım istemeleri gerektiği anlatıldı.

İnteraktif olarak gerçekleşen eğitim, çocuklar tarafından çok ilgi görürken, aileler de etkinlikten dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

İlerleyen günlerde ailelerle de bir eğitim gerçekleştirileceği ve konuyla ilgili en üst düzey bilinçlendirme çalışmaları devam edeceği bildirildi.

Öte yandan ünlü sanatçılar Işın Karaca ve Yeşim Salkım da Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Çocuk Atölyesi gönüllülerinin yaptığı bu çalışmayı destekleyerek sosyal medya hesapları üzerinden çalışmanın duyurulması için paylaşımlar yaptılar.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30