17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AKUT BODRUM EKİBİNDEN CARETTA OPERASYONU
Tarih: 11/07/2018
Kaynak: Kent Haber
AKUT BODRUM EKİBİNDEN CARETTA OPERASYONU
Önceki akşam AKUT Bodrum ekibine, DEKAMER (Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Rehabilitasyon Merkezi) yetkililerinden gelen ihbar üzerine Güvercinlik koyu, Labiance Otel mevkiinde yaralı bir kaplumbağa için kurtarma operasyonu düzenlendi. Aynı operasyonda, Milas Boğaziçi mahallesi Maya Tatil köyü mevkiindeki ölü bir caretta da alınarak yetkililere teslim eidldi.

Gelen bilgi üzerine AKUT Bodrum ekibinden 3 gönüllü, Milas Belediyesi'nden 3, DEKAMER'den de 3 görevli olay bölgesine hareket etti.

AKUT ekibi Güvercinlik'teki yaralı kaplumbağayı, belediye ekipleri ise Maya tatil sitesi yakınındaki ölü kaplumbağayı aldı. Meşelik bölgesinde ölü kaplumbağayı da alan AKUT ekibi Muğla'ya yola çıktı. Yatağan bölgesinde DEKAMER görevlileri ile buluşan ekip kaplumbağaları yetkililere teslim etti.

DEKEMER'den yapılan açıklamaya göre, yaralı 30-35 yaşlarındaki dişi carettanın kafasında kasıtlı olduğu tahmin edilen bir travma olduğu, tedavisinin yapıldığı, diğer temizlik ve tetkiklerin devam ettiği, 20-25 yaşlarındaki ölü erkek Carettanın ise bağırsaklarının henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı parçalanmış oldu tespit edildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30