17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÇOCUK İSTİSMARI VE KADINA ŞİDDETE KARŞI MEYDANA ÇIKTILAR
Tarih: 10/07/2018
Kaynak: Kent Haber
ÇOCUK İSTİSMARI VE KADINA ŞİDDETE KARŞI MEYDANA ÇIKTILAR
Bodrum’da kadınlar çocuk istismarına ve kadına yönelik şiddete karşı eylem yaptı.

Belediye meydanında Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen eyleme çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde ‘İdam istemiyoruz, yasaları uygula’, ‘Suçun cezası var, uygulayan yargı yok’, ‘Çözüm hadım değil, yasaları uygula’, ‘Çocuk istismarı dediğin cinsel şiddettir’ yazılı dövizler taşıyan kadınlar, ‘Yaşasın kadın dayanışması’, ‘Erkek adalet değil, gerçek adalet’ sloganları attılar. Eylemcilere çevredeki vatandaşlar da destek verdi. Eyleme katılan çocukların da 'Bedenim bana aittir' yazılı dövizler taşıdığı görüldü.

Burada bir konuşma yapan Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan Erozan, “Çocuğa tecavüz edenlerin yüzde 9’u çocukla aynı evde yaşıyor. Yani ensestten bahsediyoruz. Peki bu suçun yasada cezası yok mu? var. Uygulanıyor mu? hayır. Hadım işleminde tecavüzü yapan kişinin onayı gerekiyor. İstediğiniz tecavüz failini siz hadım edemezsiniz. Peki hadım uygulamasının olduğu ülkelerde çocuğa, engelliye ve kadına yönelik tecavüz azaldı mı? Hayır. İdamın olduğu ülkelerde bu suçlar azaldı mı? Hayır. O zaman yapmanız gereken yasayı uygulamanız ve uygulayıcılar olarak denetlemenizdir. Herkesi görevini yapmaya davet ediyoruz. Biz burada kendi görevimizi yapıyoruz. Bizim üzerimizden idamı tartışmayın. Failler erkekler. Kadınlar çocuklara tecavüz etmiyor. Erkekler ediyor. Cinsiyetçi bir eğitim sistemi istemiyoruz. Anne babası dahi çocuğun rızası olmadan dokunamaz. Biz Bodrum Dayanışma Derneği’nden kadınlarız. Şunu rica ediyorum, birbirimizle dayanışmalıyız. Evimizdeki sırları açık etmeliyiz. Kadınlar açık ettiği için bunlar ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Polisin güvenlik önlemleri aldığı eylem yaklaşık yarım saat sürdü.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30