17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YETER, BIKTIK ARTIK VAHŞETİNİZDEN!..
Tarih: 10/07/2018
Kaynak: Kent Haber
YETER, BIKTIK ARTIK VAHŞETİNİZDEN!..
Bodrum’da hayvanlara yönelik uygulanan şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Yaşanan son olayda havalı tüfekle omuriliğinden vurulup felç kalan kedi tedavi altına alındı.

Turgutreis Mahallesi’nde ikamet eden Elif Bilmez, gündüz işe gittiği saatlerde kedisini sokağa salıyor, akşam eve alıyordu. Elif Bilmez, bir akşam eve geldiğinde kedisini etrafta göremedi, yaptığı arama çalışmalarından da sonuç çıkmadı.

Yaklaşık 15 gün sonra arka ayakları tutmaz halde sürünerek eve gelen kedinin silahla vurulduğunu gören Bilmez, kediyi nöbetçi veterinere götürdü. Ardından da İzmir’deki başka bir veterinere götürerek ameliyat ettirdi. “Hardal” isimli kedinin arka ayaklarında his olsa da henüz yürüyemiyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Elif Bilmez, “Kedimin ismi Hardal. Ben gün içinde çalıştığım için kediyi dışarı salıyordum, akşamları da eve alıyordum. Kedi, 15 gün ortadan kayboldu. Geldiğinde ise ufacık kalmış, arka ayakları yerde sürünerek geldi. Ben araba çarptı zannettim, gece olduğu için Gümbet’teki nöbetçi veterinere götürdüm. Filmi çekildi, maalesef havalı tüfekle omuriliğinden yaralanmış. Buradaki veteriner ‘uyutalım’ dedi. Benim içim rahat etmedi. Daha sonra İzmir’de ameliyatını yaptırdım. Şu anda arka ayaklarında his var ama tutmuyor. Sürekli masaj yapıyorum, altını bezliyorum. Yürüteç alacağım. Yürüteçle arka ayaklarının güçlenmesi lazım çünkü arka ayak kasları erimiş. Hayvana bu şiddeti uygulayanların insan olmadığını düşünüyorum. İçlerinde bir canavar var. Kedime bunu yapanlara ceza verilmesini istiyorum” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30