17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'U YAKINDAN TANIYAN İSİM TURİZM BAKANI OLDU
Tarih: 10/07/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'U YAKINDAN TANIYAN İSİM TURİZM BAKANI OLDU
Dün açıklanan yeni bakanlar kurulunda Bodrum'u yakından tanıyan bir isim Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atandı.

Türk turizm dünyasının en önemli şirketlerinden ETS Tur'un sahibi olan Mehmet Ersoy, yeni açıklanan kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atandı. Bodrum'da Voyage markasıyla faaliyet gösteren 4 tesisi bulunan Ersoy, Bodrum'u yakından tanıyan bir isim olarak yeni dönemde bir şans olarak değerlendirilebilir. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile de yakın ilişkisi olduğu bilinen Ersoy aynı zamanda Bodrum Belediyesi'nin de kiracısı. Ersoy'un sahibi olduğu ETS'nin Bardakçı koyunda bulunan Voyage Bodrum otelinin mülkü Bodrum Belediyesi'ne ait. ETS'nin Bodrum'da Voyage Torba, Voyage Torba Private, Voyage Bodrum ve Voyage Türkbükü markalarıyla hizmet veren 4 oteli bulunuyor.

Öte yandan yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Bodrum kamuoyunda uzun zamandan beri tartışılan bir sorunun da tarafı durumunda. Özellikle Mavi Yolculuk yapan denizciler ve çevreci gruplar başta olmak üzere birçok kesimin karşı çıktığı Kissebükü'ndeki otel projesinin mülk sahibi de ETS grubu. Önümüzdeki dönemde bu konuda ne tür gelişmelerin olacağı ise merakla bekleniyor.

Turizm sektöründe birçok kuruluş turizmin içinden bir kişinin bakan olarak kabinede yeralmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, turizmde yaşanan sorunları bilen birisi olduğu için ümitli olduklarını belirttiler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
AHMET BESEREK
10/07/2018
KÖRLER SAОIRLAR BiRBiRiNi AОIRLAR
TiYATRO BAޞLIYOR: ERSOY bakan, KOCADON başkan, OFTON, NEF, ÇAОDAޞ, DOОAN VS...oyuncu. TÜM BODRUM YAޞAYANLARI: seyirci.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30