17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AYLARDIR TOZ TOPRAK İÇİNDELER!..
Tarih: 08/07/2018
Kaynak: Kent Haber
AYLARDIR TOZ TOPRAK İÇİNDELER!..
Çırkan Mahallesi’nde yaklaşık 4 ay önce su boruları döşemek için kazılan yolların bir kısmı, henüz asfaltlanmadı. Mahallede sık sık su kesintileri de yaşanıyor.

Çırkan Mahallesi Timurhan Sokak ve Barbaros Hayrettin Sokak, yaklaşık 4 ay önce Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(MUSKİ) tarafından su boruları döşemek için kazıldı. Bir buçuk ay önce çalışmalar tamamlanıp kazılan çukurlar kapatıldı. Kapatılan yerlerin bir kısmına asfaltlama yapılırken, kimi bölgelerde ise henüz asfaltlama yapılmadı. Barbaros Hayrettin Sokak üzerine dökülen toprak ve taşlarla da yol daraldı.

Kent Haber’e ulaşan mahalle sakinleri ise yaşadıkları duruma “Mart ayından bugüne kadar toz toprak içindeyiz. Bir buçuk ay önce çalışmalar bitti fakat bazı yerler asfaltlanmadı. Asfaltlanan yerler de düzgün değil, engebeli. Ayrıca mahallemizde sık sık su kesintileri yaşanıyor” diyerek isyan ediyor.

Belediyeden ümidi kesen kimi mahalle sakileri ise geçtiğimiz günlerde Barbaros Hayrettin Sokak’ta toprak ve taşlar dökülerek daraltılan yolu el arabası ve kürekle genişletmeye çalıştı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Ohhh Beter Olun
12/07/2018
CHP YE OY VERiN SONRADA AОLAYIN
Beter olun , daha bunlar iyi günlerinizv, Bodrumun içine etti CHP , her yer beton oldu , doğal yapısı bozuldub, Turizm gelirleri düşüyor , beter olun , yarın başka partileri suçlamayin, Bodrumu CHP bu hale getirdi , ağlamayin
zahide
09/07/2018
Gözde Bodrum???
Yollar disinda cocuk parklarida kaldirilip beton dokulmus durumda yukari konaacikta sebep nedir bilinmiyor ... kopan koptugu yerde kaliyor bodrumda .nasil bir calisma sistemi nasil bir belediyeciliktir anlam verilemiyor. Türkiyenin en gozde tatil yeri ama sadece adı var ici boş herkes kendi basinin caresini bulmaya calisiyor .aylardir bozuk yollardan evimize ulasmaya calisiyoruz.Guya suyumuz daha temiz olacakmista kesintisiz olacakmista nasil.bir calismadir daha kac ay sürecek .koylerde bile.insanlar gaha iyi sartlarda hizmetler aliyor yapilan is tamamlanmadan yarim bırakılıyor burda.Belediyecilikte hizmet onemli parti zihniyetini birakip calisana hizmet edene değer verirsek farki göreceğiz hep birlikte. bol sabirli gunler sayın konaciklilar.
Furkan Selahattin
09/07/2018
Akyarlar
Maalesef durum Akyarlar Modin villalarının arka tarafında bulunan yolda ve yanındaki yokuşta da aynı. Geçen sene yaptıkları asfaltı ve yokuşu bu sene su borusu döşemek için paramparça edip aylardır yüzlerce aramaya rağmen yapmayan bu arkadaşlar özellikle yerleşik olarak orada ikamet eden arkadaşlardan 7-8 ay sonra oy istemeye gelecekler. Dağına taşına her milimetre karesine inşaat yaparak tarihe gömdükleri bodrumun doğal güzelliğini bir de bu tip davranışlarla yok etme çabası tam bize uygun bir davranış. 8-10 sene sonra her tarafı beton olmuş, doğru düzgün yolu bile olmayan toz toprak içindeki bodrumda kime 50 liraya lahmacun satacaklar çok merak ediyorum.
Erol börtlüce
08/07/2018
Tozlu yollar
Bodrum artık kasaba değil..daha profesyonel yönetilnesi lazım..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30