17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CKD KARYA ŞUBESİ’NDEN İSTİSMAR AÇIKLAMASI
Tarih: 08/07/2018
Kaynak: Kent Haber
CKD KARYA ŞUBESİ’NDEN İSTİSMAR AÇIKLAMASI
Cumhuriyet Kadınları Derneği(CKD) Karya Şubesi, son günlerde yaşanan çocuk istismarları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada “Devlet gerekli önlemleri almayı, gerekli yasal düzenlemeleri yapmayı ihmal etmeye devam ederse bu ülkenin tüm kadınları, tüm anaları olarak en büyük kitlesel eylemleri yapacağımızı beyan ediyoruz” denildi.

CKD Karya Şubesi tarafından yapılan açıklama şu ifadelerle başladı:

“içimiz yandı. Yaşanan kaçıncı acı Eylül ve Leyla? Sosyal medyada 06.07.2018 tarihinde yer alan habere göre Bodrum’da bir fail suçüstü yakalandı. Bu ülkenin kadınları, tüm analar ile beraber derhal tedbirlerin ve tüm gereklerin yapılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir” demiştir. Milletin kalbinin, vicdanının ve mevcudiyetinin kabul etmediği ve kabul etmeyeceği en hassas konulardan biri çocuklarımızın istismarı, tacizi, tecavüzü ve ölümüdür. Toplumun en masum, en mağdur ve en korumasız kesimi, çocuklardır. Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’mizin açıldığı gün olan 23 Nisan 1920 tarihini çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Dünya’da tektir ve tüm Dünya’ya örnektir. Geçmişimiz ve geleneklerimiz çocuklara verdiğimiz önemin göstergesidir. Ve bugün, Devletin ertelenemez, ihmal edilemez görevi çocukların beden bütünlüğünü, hayatını, ruh ve beden sağlığını korumaktır. Bu görev hiçbir mazeret olmaksızın, tüm gerekleri ile derhal yapılmalıdır. Çocuklarımız her şeyden önemlidir.”

Önceliğin çocukların bu suçtan korunması olması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada “Konunun uzmanlarının bilgi ve birikimleri ile, kabul edilemez cinsel istismar konuları önlenmelidir. İktidarı, muhalefeti ve tüm siyasi partilerin, STK’ların ve akademisyenlerin görüşleri alınarak çocuklarımızın zarar görmesi engellenmelidir. Çocuklarımıza kendilerini koruması öğretilmelidir. Ayrıca tüm ebeveynlere ve rehber öğretmenlere de bu konuda eğitim verilmelidir. Türkiye’nin her tarafında çocuk eğitimine, ana-baba eğitimine, rehber ve sınıf öğretmenleri eğitimleri devlet tarafından sağlanmalıdır.

CAYDIRICI CEZA OLMALIDIR

Suçun failleri için hiçbir indirimden faydalanmadan, ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası gereklidir. Kimyasal hadım yöntemi, şartlı salıvermeyi sağlayacağından suçun faili için ödül niteliğindedir. Yetersizdir. Olası failler için caydırıcı niteliği olmayacaktır. CKD Genel Merkezimiz “Devlet gerekli önlemleri almayı, gerekli yasal düzenlemeleri yapmayı ihmal etmeye devam ederse; bu ülkenin tüm kadınları, tüm anaları olarak en büyük kitlesel eylemleri yapacağımızı beyan ediyoruz” demiştir. Devletin gerekli önlem ve düzenlemeleri ile ilgili CKD Karya Şubesi olarak konunun takipçisi olduğumuzu,ihmaller devam ederse, CKD Genel Merkezimizin ilanıyla Bodrum’da tüm analar ile eylemeler yapacağımızı beyan ediyoruz. Ellerimiz tüm yetkili ve sorumluların her iki cihanda da yakasında olacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadeleri kullanıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30