17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HELİKOPTERLE TRAFİK DENETİM DÖNEMİ BAŞLADI
Tarih: 07/07/2018
Kaynak: Kent Haber
HELİKOPTERLE TRAFİK DENETİM DÖNEMİ BAŞLADI
Yerli ve yabancı turistlerin ziyaretleriyle artan nüfus ve buna bağlı olarak trafik yoğunlukları nedeniyle turizm sezonu boyunca, Bodrum-Marmaris ve Fethiye’de Devlet Karayolları üzerinde helikopter ile trafik denetimleri yapılacak.

Türkiye’de sayısı 14 adet olan Polis helikopterlerinden biri, yaz sezonu boyunca Muğla bölgesinde görev yapacak. Trafikteki kural ihlallerini anında kamera ile tespit ederek kontrol noktalarına bildiren polis helikopteri, asayiş suçlarında da görev yapacak.

Tatile gelen turistlerin can güvenliği ve karayollarındaki trafik yoğunluğuna anında müdahale edilmesinin amaçlandığı uygulama sürücülerden de tam not aldı. İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, bugün ilk kez göreve çıkan helikopter ile Bodrum'u havadan denetledi.

Muğla Trafik Şube Müdürü Raşit Tosun, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"İl genelinde turizm sezonu boyunca gerek karadan, gerek havadan trafik kontrollerimiz en üst seviyede sürecek. Bodrum’un bütün alanları, bunlarda özellikle trafik kurallarını ihlal eden araçlara, hatalı sollamalar, yakın takipler tamamıyla havadan kontrol edilecek. Marmaris’te ve Fethiye'de de yapılacak bu uygulama ile tüm sorumluluk alanımızda karayollarında havadan kontrolümüz en üst seviyede sürecek. Amacımız kesinlikle halkımızın herhangi bir zarar görmemesi. Kural ihlalleriyle herhangi bir kazaya sebebiyet verilmesini önlemek için tüm tedbirlerimizi alarak bu sezonun rahat atlatılması için uğraşıyoruz. Helikopterimiz ilimizde bulunduğu sürece, turizm sezonu boyunca, asayiş şubesine ait olan suçlarda, mesela plajlarımız üzerindeki olumsuzlukta, hırsızlık olaylarında veya bir kovalamaca gibi her türlü olaylarda kullanılmak üzere, 7-24 hizmet verecektir" dedi.

Öte yandan ilçe girişindeki uygulama noktalarında da kontroller aralıksız devam ediyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30