17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUMLU DENİZCİLER BALİNA GÖRÜNTÜLEDİ
Tarih: 06/07/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUMLU DENİZCİLER BALİNA GÖRÜNTÜLEDİ
ABD’li turistlere Yunan adaları turu yaptıran Bodrumlu denizciler, Marmaris açıklarında bir balina görüntüledi.

Birkaç gün önce Bodrum’dan 8 ABD’li turisti alarak Yunan adaları turuna çıkan “Ya Selam” isimli teknenin kaptanları, Yunanistan’ın Simi Adası’ndan Rodos Adası’na geçerken Marmaris Bozukkale açıklarında 8-10 metrelik dev bir balina gördüler. Tekne ile balinaya yaklaşan denizciler, birkaç dakika boyunca balinayı görüntüledi. Balinayı gören ABD’li turistler ise büyük heyecan yaşadı.

O anları Kent Haber’e anlatan tekne personeli ve teknenin kaptanı Mahmut Öncü’nün oğlu Şerif Öncü, “Simi’den Rodos’a gidiyorduk, Marmaris Bozukkale açıklarından geçerken sanki batmış gibi bir şey gibi gördük. Biraz daha yaklaştığımızda o şeyin su püskürttüğünü görünce bir balina olduğunu anladık. Birkaç dakika boyunca hayvanı görüntüledik. Teknedeki Amerikalı müşterilerimiz de büyük heyecan yaşadı. Biz biraz daha yaklaşınca dalışa geçti. Babam 40 yıldır bu işi yapıyor, ilk defa balina gördü” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda da yine Fethiye açıklarında bir balina görüntülenmişti.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30