17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SEVGİLİ BODRUM SERGİSİ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
Tarih: 05/07/2018
Kaynak: Kent Haber
SEVGİLİ BODRUM SERGİSİ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
Ressam Cengiz Çapanoğlu’nun suluboya ile hazırladığı “Sevgili Bodrum 3” adlı sergisi Midtown Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Turizm eğitimi aldığı Paris’te aynı zamanda tutkunu olduğu resim eğitimi de alan sanatçı, rehberlik için gittiği Dünya’nın farklı ülkelerinde tanık olduğu kültürel ve doğal zenginlikleri, ışığına tutkun olduğu beyaz tuvallerle sanatseverlere aktarıyor.

2002 yılında Bodrum’a yerleşen sanatçı, tuvaline Bodrum’un güzelliklerini de aktarmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda Sevgili Bodrum 1 ve 2 sergilerini açan Çapanoğlu, “Sevgili Bodrum 3” sergisini Midtown Sanat Galerisi’nde açtı. Sergide 25 eser bulunuyor.

Sergisi ile ilgili Kent Haber’e konuşan Ressam Cengiz Çapanoğlu, “Turizm tahsilimin ardından rehberlik yaptığım yerlerde gördüğüm güzellikleri küçük defterlere çizdim. Ben hiçbir zaman fotoğraf çekmem. Küçük defterlere resmeder, daha sonra büyük tuvallere aktarırım. 2002 yılından beri Bodrum’da yaşıyorum. Bodrum’un yavaş yavaş kaybolan güzelliklerini tuvale aktarıyorum. Sadece denizini, kotrasını değil, dağlarını taşlarını da resmediyorum. Ama bu güzellikleri korumamız gerekiyor” dedi.

Midtown Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini ağırlarken suluboya resim de yapan Cengiz Çapanoğlu, “Ben burada resim yaparken bazen çocuklar geliyor, beni görüyorlar. Böylelikle onlara resim sergisi de aşılıyorum. Bu bana ayrı bir zevk veriyor” diye konuştu.

Sergi, 15 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık kalacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30