17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FLAŞ. FLAŞ. FLAŞ. ORTAKENT'TE BÜYÜK YANGIN!..
Tarih: 05/07/2018
Kaynak: Kent Haber
FLAŞ. FLAŞ. FLAŞ. ORTAKENT'TE BÜYÜK YANGIN!..
Öğleden sonra saatlerinde Bodrum'un Ortakent Mahallesi'nde başlayan orman yangını işyerlerini ve konutları tehdit ediyor.

Öğleden sonra saatlerinde Ortakent-Yalıkavak karayolunun kenarındaki ormanlık alanda başlayan büyük yangın hızla yayıldı. Bölgedeki işyerleri ve konutlara çok yakın alandaki yangına ekipler müdahale ediyor.

Yangına çok sayıda Bodrum Orman İşletme Şefliği ile Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Bodrum Grup Amirliği ekipleri ve vatandaşların müdahale ettiği, özel bazı kuruluşlara ait iş makinalarının da çalışmalara destek verdiği bilgileri geliyor.

Kent Haber muhabiri Hamdi Yörür, yangının işyerlerine yakın olması nedeniyle bölgede bir panik havasının olduğunu ve bazı işyerlerinin çalışanlarının işyerlerini tahliye etmeye çalıştıkları bilgisini paylaştı.

Arazi koşulları ve bölgede kısmen etkili olan rüzgar nedeniyle yangına müdahalenin oldukça zorlu koşullarda devam ettiği de edinilen bilgiler arasında.

HAVADAN MÜDAHALE BAŞLADI...

Öte yandan 15:20 itibariyle yangına havadan da müdahale başladı. İlk olarak bölgeye gelen bir helikopter ile yangına havadan müdahale edilirken ilerleyen dakikalarda havadan yangına 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı ile müdahale edilmeye başlandı.

Havadan müdahale sonrasında büyük ölçüde kontrol altına alınan yangın bölgesinde ekipler söndürme ve soğutma çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıntılar gelmeye devam edecek...
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mehmet Kaplan
05/07/2018
Yangın
Ölen var mı?

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30