17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HÜSEYİN ANIL KİTAPLARINI İMZALADI
Tarih: 04/07/2018
Kaynak: Kent Haber
HÜSEYİN ANIL KİTAPLARINI İMZALADI
Gazeteci-yazar Hüseyin Anıl, ‘Muğla Oligarşisinin Serpilip Gelişmesi’ ile ‘Deyişler, Özlü Sözler ve Aforizmalar’ isimli kitapları için kitap tanıtım kokteyli ve imza-söyleşi günü gerçekleştirdi.

Oasis AVM Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda kişi katıldı. Etkinlikte okurları için kitaplarını imzalayan Hüseyin Anıl, ‘Muğla Oligarşisinin Serpilip Gelişmesi’ isimli kitabı ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bu kitap CHP’nin şu anda çok ağır bir şekilde yaşamakta olduğu krizi, Muğla bölgesel olarak yaşadığı ile eşleştirerek anlatmış, yaklaşık 20 yıllık Muğla belgeseli gibidir. CHP’nin kendi içindeki örgütsel ve ideolojik anlamda sorunlarını da içeren, onlara çıkış yollarını gösteren ama bilhassa bugünkü oligarşik yapıyı teşhir ve teşhis eden bir kitap olmuştur. Bu CHP okuyucularını daha çok ilgilendirir. Ama birebir demokrasi ve günlük demokratik haklarla ilgili olan herkesin okuması gereken bir kitap diye düşünüyorum. Benim yaklaşık 20-25 yıllık Muğla süzgecimden geçmiştir. Türkiye’de CHP’nin şu anda ve özellikle 24 Haziran’dan sonra açığa çıkan büyük krizini de anlatacak ve ışık tutacak şekilde yazılmıştır.” dedi.

‘Kitapta bahsedilen oligarklar kimdir?’ sorusuna ise Hüseyin Anıl şu yanıtı verdi:

“Oligarklar partinin ve partililerin kendi içinde ürettikleri bir bulaşıcı hastalık. Parti egemenliği, parti hükümranlığı sağlamak isteyenlerin, belediye başkanları ve milletvekilleri ile birbirlerine tutunarak ilçe yönetimlerini ele geçirdiği, partinin üst organlarına kadar uzanan bir merdiven demokrasisine dönüşmüş kurulumun ileri gelen oligarklar. Sistemin adı da oligarşi. Bu aslında faşizmin işini kolaylaştıran bir hastalıklı yapı. Bu bakımdan da bunun yazılmasını bir demokrasi hizmeti olarak kabul ediyorum. Kişisel olarak insan isimlerini de belirtmesine rağmen konu insanlar değil, sistemin bütün açıklıklarını, bütün eksiklilerini teşhir eden bir kitap. İsimleri çıkardığınız zaman bugünkü CHP’deki demokratik hastalığı ortaya çıkaran bir kitap.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30