17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AZMİN KİTABINI YAZAN RESSAM...
Tarih: 02/07/2018
Kaynak: Kent Haber
AZMİN KİTABINI YAZAN RESSAM...
Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde çocukken geçirdiği kazada 2 kolunu kaybeden ressam Ayşe Işık, ayakları ile yaptığı resimlerden oluşan 33’üncü kişisel sergisini açtı. Ayşe Işık ayrıca "Ayaklarımla Tutundum Hayata" adlı kitabını da imzaladı.

32 yaşındaki ressam Ayşe Işık, 5 yaşındayken geçirdiği kaza sonucu kollarını kaybetti. Kimseye muhtaç olmamak için ayak parmaklarını kullanmayı öğrenen Işık, bütün işlerini ayak parmakları ile yapmaya başladı. Her işini kendisi yapan Ayşe Işık, resim yapmaya başladı. Bugüne kadar 33 sergi açan Işık, ayrıca "Ayaklarımla Tutundum Hayata" adlı bir kitap yazdı.

Işık, kitabı için Turgutreis D-Marin Yacht Kulüp'te bir imza günü düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği imza gününde Ressam Ayşe Işık, kitaplarını okurları için ayağıyla imzaladı.

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Ayşe Işık, şu sözlere yer verdi:

“Her işimi kendim yapıyorum. Resim dışında da ihtiyaçlarımı yapıyorum. O yüzden rahatım. İnsanlar benim bu şekilde yorulduğumu düşünüyor ama aslında hiç yorulmuyorum. Boş zamanlarımda resim yapıyorum. Bugüne kadar yüzlerce resim yaptım. Boş kaldığım zaman resim yapıyor, ikinci kitabıma hazırlanıyorum. Çok etkilendiğim manzaraları mutlaka evde yapıyorum" dedi.

Işık, sergide "Ayaklarımla Tutundum Hayata" adlı kitabını ayağıyla imzalayarak, okuyucularına sundu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30