17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KABOTAJ BAYRAMI RENKLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Tarih: 02/07/2018
Kaynak: Kent Haber
KABOTAJ BAYRAMI RENKLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Türk Karasularında kabotaj hakkının verilmesinin yıl dönümü olarak kutlanan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Bodrum’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 92. yıl dönümü nedeniyle Bodrum Belediyesi Mahfel Kafe önünde de her yıl olduğu gibi çeşitli etkinlikler düzenlendi. Mahfel Kafe’de düzenlenen etkinliklere; Bodrum Kaymnakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan, Bodrum Liman Başkanı Burak Okçu, Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz ve vatandaşlar katıldı.

Sabah Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen çelenk koyma töreninin ardından, öğleden sonra Kumbahçe Plajında çeşitli yarışmalar düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan yarışmalarda, özellikle çocuklar doyasıya eğlendi. Denize çelenk atma ile başlayan kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam ederken, Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un yelken sporcuları Kumbahçe Koyuna optimist ve laserler ile gelerek kutlamalara katıldılar. Su sporları gösterisi ve Halikarnas Kürek Takımının geçişinin ardından, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında denizden tabak çıkarma, yüzme yarışmaları, pancar motorlu balıkçı teknelerin yarışması, halat çekme, deniz güzeli ve yağlı direkten bayrak alma yarışmaları düzenlendi. Özellikle halat çekme ve yağlı direkten bayrak alma yarışması heyecanlı anlara sahne oldu.

Yaklaşık 3 saat süren etkinlikler boyunca Kumbahçe Plajına akın eden Bodrumlular, bir Denizcilik ve Kabotaj Bayramını daha coşkuyla kutladı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30