17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DİBEKLİHAN'DA SERGİ ŞÖLENİ
Tarih: 01/07/2018
Kaynak: Kent Haber
DİBEKLİHAN'DA SERGİ ŞÖLENİ
Bodrum’da kültür ve sanat etkinliği denildiğinde ilk akla gelen mekân olan Dibeklihan’da 5 serginin açılışı birden yapıldı. Ülkü Angılı’nın fotoğraf sergisinden elde edilecek gelirin tamamı Bodrum Sağlık Vakfı’na aktarılırken, bu serginin satışlarından Dibeklihan da komisyon bedeli almıyor.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Haziran’ın son gününde 13 Temmuz’a kadar sürecek olan beş sergi birden açıldı. Yoğun bir katılımın olduğu sergilerin açılışını Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü kurucusu Cenap Tezer’in katılımcılar ile yaptığı ilginç bir sohbet ile başladı. Dibeklihan’da ilerleyen tarihlerde “nazar ve büyü” ile ilgili bir söyleşi yapacağını ifade eden Tezer, kimilerine göre batıl inanç kimilerinin ise çok inandığı nazar ve halk arasında inanılan bazı konulardan kısa kısa örnekler verdi. Katılımcılar Tezer’in anlattıklarını kimi zaman kahkahalar ile kimi zaman ise şaşkınlıkla dinlediler.

Her zaman olduğu gibi sergisi olan sanatçıları tek tek tanıtarak programa başlayan Cenap Tezer “Bu gün eski TRT’ciler çoğunlukta. Hatta bu TRT’ciler TRT’nin kuruluşunda da yer almış isimler…” dedi.

Orhan Kemal Meydanında Serap Eroğlu’nun yağlıboya resimlerinden oluşan sergisi, Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde Orhan Gürel’in Suluboya Resimlerinden oluşan sergisi, Nedim Günsur Sokağında Ülkü Angılı’nın Gezdim Gördüm adını verdiği Fotoğraf sergisi, Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde Serra Uzel’in yağlıboya resimlerinden oluşan sergisi ve İsmail Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde ise Sedat Örsel’in metal heykellerden oluşan sergisinin açılışı Babakanlık eski müsteşarı Fikret Üçcan ve sanatçılar tarafından yapıldı. Sergi açılışına sanatseverler, eski gazeteci ve televizyoncular, iş insanları ve bir çok sanatçı ile birlikte Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Baş Danışmanı Gazeteci Can Pulak’ta katıldı.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde açılan bu beş sergi, 13 Temmuz’a kadar sanatseverler için açık kalacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30