17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SOSYAL VE ROMANTİK İLİŞKİLERE YENİDEN BAKIŞ
Tarih: 30/06/2018
Kaynak: Kent Haber
SOSYAL VE ROMANTİK İLİŞKİLERE YENİDEN BAKIŞ
Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey, "Sosyal ve Romantik İlişkilere Yeniden Bakış” adlı bir seminer gerçekleştirdi.

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminerin konuşmacısı Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Bihter Merey, sosyal davranışlar, sağlıklı ilişkiler kurma, ilişkilerde ben-sen dengesi gibi konularda katılımcılara bilgiler aktardı.

Seminer hakkında Kent Haber’e konuşan Bihter Merey, “Bugünkü konumuz, ilişkiler, sosyal ilişkilerimiz, romantik ilişkilerimiz, neler yaşıyoruz? Bunlarla ilgili küçük ipuçları paylaşacağım. İlişkinin içerisinde genelde karşımızdaki kişiyi düşünüyoruz. Oysa ben faktörüne biraz daha fazla odaklanacağız. Bununla ilişkinin başlama, devam etme ve sonlanma sürecinde neler yaşıyoruz, hangi ilişki ve iletişim problemlerimiz var. Biraz bunlara odaklanacağız” dedi.

İnsanların yaşadığı ilişkilerde problemlere neden olan yanlarının ne olduğundan da bahseden Merey, “Bizim şemalar dediğimiz, çocukluktan itibaren karşılanmamış ihtiyaçlarımız var. Hayata negatif gözlüklerle bakıyoruz ve kendimizi kusurlu ve hatalı olarak gördüğümüz taraflarımız var. Böyle baktığımız için de ilişkilerde kendimiz olamıyoruz. Her an bir problem olacak, her an bir sıkıntı olacak diye negatif tarafları görüyoruz. İşte bunlar nelerdir, hangileridir, bunlara tek tek değineceğiz. Bunların arasında kusurlu hissettiğimiz, çok fazla fedakar olduğumuz ya da bir şeyleri çok mükemmel beklediğimiz taraflarımız var. Bunları nasıl normalize edebiliriz, bunlar üzerine konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Seminer, yaklaşık bir saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30