17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP İLÇE BAŞKANI SEYMEN SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ
Tarih: 30/06/2018
Kaynak: Kent Haber
CHP İLÇE BAŞKANI SEYMEN SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, 24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Seçimin kazananından çok kaybedenlerine bakıldığında iktidar partisi AK Parti'nin oy kaybettiğini söyleyen Seymen ”CHP dahil diğer muhalefet partileri de istedikleri sonuçları alamamışlardır” diyerek başladığı sözlerini şöyle sürdürdü;

“Adil olmayan, olağanüstü koşullarda yapılan bir seçimdi. Buna rağmen başarılı bir seçim kampanyası yapılmıştır. Bodrum'da da örgütümüz; kadın ve gençlik kolları, yönetim organları ve üyeleriyle üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmişlerdir. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’yle yeni bir heyecan dalgası yakalanmış, örgütlerimizin özgüveni artmış ve ilk defa kazanabileceğine inanan partililerimiz İnce’nin oyunu yüzde otuzların üzerine çıkarmıştır. İttifak partileri biraz daha oylarını artırabilselerdi, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur kalabilirdi. Tüm yurtta olduğu gibi Bodrum'da da hem İyi Partiye, hem HDP'ye partimizden oy kaydığını kabul etmek durumundayız. Böyle olunca da milletvekilliği seçimlerinde alınan oy, Bodrum’da da Muharrem İnce’nin oylarının altında kalmıştır. Bir diğer önemli nokta da AK Partinin tek başına meclis çoğunluğunu elde edememiş olmasıdır. Cumhur ittifakının dışında kalan muhalefet partileriyle bundan sonra da işbirliğinin devam edeceğini umuyorum. Biz istemesek de artık Türkiye yeni yönetim modeliyle yönetilecektir. Umarız, Sayın Erdoğan seçim sonuçlarından gerekli dersleri çıkarır ve balkon konuşmasında söylediği gibi 81 milyonun Cumhurbaşkanı olmak için çaba gösterir. Türkiye’nin acilen normalleşmeye ihtiyacı vardır” dedi.

Seymen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP'ye yönelik açıklamalarını yakışıksız bulduğunu, CHP milletvekili Eren Erdem’in tutuklanmasının da baskıların süreceğinin bir işareti olarak gördüğünü ifade etti.

CHP İlçe örgütü olarak görevlerinin başında olduklarını belirten Seymen; hiç vakit geçirmeden 9 ay sonra yapılacak yerel seçimlere hazırlanacaklarını, başından beri savundukları üzere aday tespitinde ön seçimden yana olduklarını tekrar etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30