17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP’LİLER BASIN AÇIKLAMASI İLE BAKAN SOYLU’YA TEPKİ GÖSTERDİ
Tarih: 29/06/2018
Kaynak: Kent Haber
CHP’LİLER BASIN AÇIKLAMASI İLE BAKAN SOYLU’YA TEPKİ GÖSTERDİ
CHP Bodrum İlçe Örgütü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleri ve parti meclisi üyesi Eren Erdem’in tutuklanması ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen açıklamaya çok sayıda partili katıldı. İlçe Başkanı Recai Seymen’in okuduğu basın açıklaması sırasında “Soylu İstifa”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Eren Erdem Yalnız Değildir” sloganları atıldı.

Açıklamayı okuyan İlçe Başkanı Recai Seymen, sözlerine şu şekilde başladı:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim' sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. Elinizde vatan sevgisi ölçer cihaz mı? Varda kimin ne kadar vatansever olduğuna karar veriyorsun. Bizlerin vatan sevgisini ölçmek birilerinin hakkı da değildir, haddi de değildir. Şehit, bu vatanda yaşayan ülkesini seven, bayrağını seven herkesin şehididir ve bu milletin o acıyı paylaşması istemeleri kadar doğal bir şey olamaz. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir” dedi.

“Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir” diyerek açıklamasına devam eden Seymen, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır. Ülkemin, makam ve mevki sahibi şahsiyetleri kin ve nefret dilinden uzak durup birleştirici ve bütünleştirici olmak zorundadır. Eğer yapamıyorlarsa derhal istifa etmelidirler. Ayrıca bugün son yaşadığımız olayda Parti Meclisi üyemiz Eren Erdem’in tutuklanması gösteriyor ki partimiz, iktidar tarafından hedef haline getirilmiştir. Unutmasınlar ki üzerimize gelinen bu nokta da Cumhuriyetin kurucu partisi olan Cumhuriyet halk Partisi tüm örgütlerimizle bunun mücadelesini vermeye kararlı ve hazırdır” dedi.

Partililer basın açıklamasının ardından dağıldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
AHMET BESEREK
30/06/2018
KOCADON NEREDE?
SOYLUNUN DOSTU NE DiYOR?

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30