17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURGUTREİS'TE MOTOSİKLET TIR'A ÇARPTI!
Tarih: 28/06/2018
Kaynak: Kent Haber
TURGUTREİS'TE MOTOSİKLET TIR'A ÇARPTI!
Bodrum’un Trugutreis Mahallesi’nde bir TIR ile motosikletin çarpıştığı kazada 2’si çocuk 3 kişi yaralandı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kaza öğle saatlerinde Bodrum–Turgutreis Karayolu Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde yaşandı. Emel K. idaresindeki 48 BA 124 plakalı motosiklet, kavşakta dönüş yapan Davut Evliyaoğlu yönetimindeki 07 ABS 844 plakalı TIR ile çarpıştı.

Kazada motosiklet sürücüsü Emel K. ile 5 yaşındaki Melih K. ve 12 yaşındaki Çınar Ramazan Z. yaralandı. 112 Acil Servis ekibince ambulanslara alınan yaralılar, hastaneye kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kazanın ardından aksayan trafik akışı, kazaya karışan araçların yoldan kaldırılmasıyla normale döndü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
emre
28/06/2018
Üst geçit gerekli
Yıllardır Akçaalan köyü girişinde ki bu problemli noktaya çözüm bulunamadı. islamhanelerinden gelirken o kısımda kavşak içi görülemiyor, gelen de bastırıp geliyor, burada olan olayda tır da da hata var oradaki genişlik tır için küçük sayılır. Köy içinden gelen yol Turgutreis in en eski yolu, otoban gibi uzatılan yol sonradan yapıldı yol yeniden planlanarak düzeltilmelidir. geçici çözümler işe yaramamaktadır. Burası için yapılması gereken üst geçit ile araçları yola devam ettirmek. Günümüz teknolojisi ile üst geçit yapılabilir durumdadır. Büyük tonajlı araçların da özellikle tır gibi uzun dorseli araçlar şehir içerisinde direk olarak başka bir yola yönlendirilmek zorunda gibi duruyor. Yol içinde yapılması gereken kavşak içerisine doğru yol 4,2 m yükseltilerek bodrum istikametinden gelen için direk Turgutreis merkeze gidiş vermek Böylelikle yol tek şeride geçirilerek bu noktalarda kazalar azaltılabilir. kavşağın 100 m ilerisinde yer alan ve çocukların geçişi için yapılan kırmızı ışık kavşak içerisinden alınarak biraz daha içeriye çekilerek uyarı ışıkları ile düzenlenmelidir.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30