17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TED BODRUM KOLEJİ’NDEN LGS’DE ÜSTÜN BAŞARI
Tarih: 28/06/2018
Kaynak: Kent Haber
TED BODRUM KOLEJİ’NDEN LGS’DE ÜSTÜN BAŞARI
Bu yıl ilk kez düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı’nda TED Bodrum Koleji öğrencilerinin önemli bir kısmının Türkiye genelinde ilk % 2’lik dilime girerek üstün bir başarı elde ettiği açıklandı.

Yaklaşık bir milyon öğrencinin ter döktüğü, 2 Haziran’da gerçekleşen LGS’ye giren TED Bodrum Koleji öğrencilerinin % 40’ı Türkiye genelinde ilk % 2’lik dilime girerek büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca öğrencilerden % 91’i en az bir dersten tam puan aldı; % 99,4’ü en az bir dersten en fazla bir yanlış, tüm öğrenciler ise en az bir dersten en fazla iki yanlış yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan TED Bodrum Koleji Genel Koordinatörü, Lise ve Ortaokul Müdürü Sevinç Zeren; “TED okulları öğrenmeyi odağa alır. Öğrencilerimiz, öğrendiğinde karşısına çıkan tüm sınavlarda başarılı sonuçlar elde eder. Bu sene değişen sistemde, ezberden uzak, kalıcı öğrenmeyi hedefe koymuş olmamızın sonuçlarını aldık. Açıklanan 2018 LGS sonuçları ile öğrencilerimiz, bizleri bir kez daha gururlandırdı. Emeği geçen çalışma arkadaşlarımı, öğrencilerimizi ve bu süreçte onlara desteklerini esirgemeyen velilerimizi kutluyorum” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30