17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARTANELERİNDEN YIL SONU GÖSTERİSİ
Tarih: 27/06/2018
Kaynak: Kent Haber
KARTANELERİNDEN YIL SONU GÖSTERİSİ
Bodrum Kartanesi Eğitim Kurumları Anaokulu Bölümü öğrencileri, bir yıl boyunca öğretmenleri ile birlikte hazırladığı dans ve halk oyunları gösterilerini aileleri için sundular.

Marmara Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Anaokulu Bölümü öğrencilerinin 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde öğretmenleriyle birlikte hazırladığı dans ve halk oyunları gösterileri sergilendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte kartaneleri, Karadeniz, Ege ve Doğu Anadolu bölgelerine özgü halkoyunlar ile vals ve modern dans gösterileri sundular. Öğrenciler ayrıca hareket eğitimi derslerinde öğrendiklerini de etkinlikte sergiledi. Etkinlikte, öğrencilerin fotoğraflarından hazırlanan slayt gösterileri de katılımcılara izletildi.

Gösteri hakkında Kent Haber’e konuşan Kartanesi Eğitim Kurumları kurucusu Elvan Bilgin, “Öğrencilerimiz aileleri için dans ve folklor gösterileri hazırladılar. Bugün bunları sunuyorlar. Ayrıca hareket eğitimi derslerine katılan öğrencilerimiz hareket eğitimi gösterilerini sunuyorlar. Bugün 75 öğrencimiz sahneye çıkıyor. Yıl içinde dans ve folklor dersleri aldılar. Ailelerimizle biraraya gelelim, onlara bu gösterileri sergileyelim istedik. Bu etkinlik çocukların özgüven kazanmaları açısından da çok önemli” dedi.

Öğrencilerin performansı ise gösteriyi heyecan ve mutlulukla izleyen velilerden tam not aldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30