17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM ODA ORKESTRASI TURGUTREİS'TE
Tarih: 27/06/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM ODA ORKESTRASI TURGUTREİS'TE
Bodrum Oda Orkestrası, Turgutreis konseriyle Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak.

Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğündeki konseri Nesrin Bayramoğulları yönetecek, solist olarak ise Viyolonsel sanatçısı Eren Güllü sahne alacak. Konserin Konzertmeisteri ise Sema Korkut.

5 Temmuz akşamı Turgutreis D-Marin Amfi Tiyatrodaki konser saat: 21.00 de başlayacak. Konserde Vivaldi, Haydn, Mozart, Piazzola, Kodallı, Grieg, Brahms ve Karayev’in sevilen eserleri yer almakta.

Konser halka açık olup ücretsizdir.

Bodrum Belediyesi'nin 7 Eylül 2007 tarihinde aldığı Meclis kararıyla; İzmir Devlet Senfoni Orkestrası emekli sanatçılarından Turgutreis’li Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde 2008 yılında çalışmalarına başlayan Bodrum Oda Orkestrası, bugüne kadar değişik kentlerde pek çok konser verdi, aldığı bir davet üzerine 2012 yılında Güney Kore'de 7 konser turnesine katıldı.

Bodrum Oda Orkestrası, genelde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bünyesindeki sanatçıların biraraya gelerek oluşturdukları bir topluluk olup ayrıca genç sanatçılara da bünyesinde yer vermektedir. Amaçları gelecekte Bodrum'da kurulması hayal edilen senfonik bir orkestranın da temelini oluşturmaktır. Bodrum Oda Orkestrası’nın çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce de destekleniyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30