17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÜNİVERSAL BODRUM HASTANESİ İCRADAN SATIŞA ÇIKARILDI!
Tarih: 26/06/2018
Kaynak: Emlakkulisi
ÜNİVERSAL BODRUM HASTANESİ İCRADAN SATIŞA ÇIKARILDI!
Uzun yıllar Bodrum'da faaliyet gösteren ancak bir süredir kapalı olan Üniversal Bodrum Hastanesi icradan satışa çıkarıldı. Üniversal Bodrum Hastane binası için 16 milyon 396 bin 635 TL bedel isteniyor.

Muğla İli, Bodrum İlcesi, Eskiceşme Mahallesi, Karaburgaz Mevkii'nde bulunan Üniversal Bodrum Hastanesi 16 milyon 396 bin 635 TL bedelle icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan hastane binası için ilk ihale tarihi 24 Temmuz 2018 olarak belirlendi.

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ

Muğla İli, Bodrum İlcesi, Eskiceşme Mahallesi, Karaburgaz Mevkii 1029 Ada 1 Parselde kayıtlı 4582,59 m2 yüzölçümlü hastahane nitelikli taşınmazın tamamı satılacatır. İlgili Parselin; kısmen sağlık tesis alanı kısmen imar yolunda kaldığı, sit karakterinin II. Derece etkileme geçiş alanı olduğu, inşaat emsalinin E: yüzde 60 olduğu,minimum parsel büyüklüğünün 100 m2 , komşudan 3,5 m, yoldan 5 m çekme mesafesinin uygulanacağı, h maksimum; 9 m olduğu belirtilmiştir.

Bu parsel üzerindeki Universal Hastane Binası bodrum + üç katlı (giriş katı asma katlı) betonarme bina olarak imal edilmiş olup bina tabanda 1729 m2 dir. Ana taşınmaz niteliği de hastane olan bu parsel uzerindeki hastane binasının; En alt katı; Genel poliklinikler, acil servis, fizik tedavi, toplantı salonu, KBB, Goz ve patoloji laboratuarı gibi birimleri olarak düzenlenmiştir.

Kıymeti : 16.396.635,50 TL

1. Satış Günü : 24/07/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

SATIŞ ŞARTLARI

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/117 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30