17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AK PARTİLİLER SEÇİM SONUÇLARINI KUTLADI
Tarih: 25/06/2018
Kaynak: Kent Haber
AK PARTİLİLER SEÇİM SONUÇLARINI KUTLADI
Bodrum’da Adalet ve Kalkınma Partili vatandaşlar, seçim sonuçlarını parti önünde ve şehir turu atarak kutladı. Sevinç gösterisinde bulunan Ak Partililere sözlü ve fiziki saldırıda bulunup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddia edilen bir kişi de gözaltına alındı.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Ak Parti’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi, yurdun pek çok yerinde olduğu gibi Bodrum’da da kutlandı.

İlçe binası önünde seçim sonuçlarını heyecanla bekleyen partililer, sonuçların belli olmaya başlamasıyla birlikte kutlama yaptılar. Ellerine Türk bayrakları ve parti bayraklarını alan vatandaşlar, seçim otobüsünden çalan müzikle birlikte coştular. Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti lehine slogan atan partililere yoldan geçen bazı vatandaşlar da destek verdi. Kimi partililer de araçlarıyla şehir turu attı.

Parti binasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Erken seçim kararı alındıktan sonra çok zorlu bir süreçte çok zorlu bir çalışma yaptık. Tüm ekiplerimizle sahadaydık. Genel merkezimizin politikaları doğrultusunda çalışmalarımızı yapıp Bodrum halkına mesajlar verdik. Şu anki sonuçlara göre Bodrum’da daha iyi durumda olduğumuz görünüyor. Muğla genelinde de 3’üncü milletvekilini kıl payı kaçırdık. Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmesi hepimizi çok mutlu etti. Türkiye’yi daha iyi bir gelecek bekliyor. Bu mutlaka Bodrum’a da yansıyacaktır. Biz de hükümetimizin politikaları doğrultusunda bunları Bodrum halkına daha iyi anlatıp Bodrum halkının sevgisini daha fazla kazanmaya çalışacağız” dedi.

Parti binası önünde yapılan kutlamanın ardından konvoy halinde şehir turu yapıldı. Cevat Şakir Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesi üzerinden devam eden konvoya çevredeki bazı vatandaşlar da destek verdi.

Öte yandan Ak Partililerin seçim sonuçlarını kutladığı esnada kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, konvoydakilere yönelik sözlü ve fiziki saldırıda bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddia edildi. Çevredekilerin ihbarı sonucu polis ekiplerinin şahsı gözaltına aldığı öğrenildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30