17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÜNLÜLER TORBA'DA OY KULLANDI
Tarih: 24/06/2018
Kaynak: DHA
ÜNLÜLER TORBA'DA OY KULLANDI
Bodrum'da yaşayan ünlülerin büyük bölümü, Torba Mahallesi'nde oy kullandı.

Torba Mahallesi'ndeki Mentol Kafe'de oyunu kullanan ünlülerden Fatma Girik (75), annesi Münevver Girik (94) ve kardeşi Müesser Girik (71) ile birlikte sandığa geldi. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle güçlükle yürüyen Fatma Girik'e, Torba Muhtarı Suat Kaya ve yardımcısı Dursine Yılmaz yardımcı oldu. Oy kullanmak için 1296 numaralı sandığa gelen Fatma Girik, hayranlarının ilgisiyle karşılaştı, birlikte fotoğraf çektirdi.

Oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Fatma Girik, "Türkiye, gerçekten çok güzel günlere gidiyor, gidecek. Buna inancımız tam ve sonsuz. Demokrasi içinde herşey çok daha güzel olacak" dedi.

Fatma Girik'in oy kullandığı sandıkta, eski manken Bilun Dohmen ve şarkıcı Fedon da oylarını verdi. Fedon, motosikleti ve giydiği ay-yıldızlı kırmızı renk tişortüyle dikkat çekti.

SANDIKTA RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Evli ve 3 çocuk babası turizmci Erkan Altan ise sandık başına üzerinde 'Bu İş'te Mutluluk Var' yazılı tişörtü ile geldi. Altan oy kullanırken yaptığı zafer işaretinin ardından, "Oylarımız hayırlı uğurlu olsun. Özgür, demokratik ve mutlu bir ülke istiyoruz" dedi. Oy kullananlardan müzisyen Pamir Saraçoğlu (26) ise Fenerbahçe forması ve şortuyla sandığa geldi. Sandık başında renkli görüntüler oluştu.

ENGELLİ VE HASTALAR YİNE SORUN YAŞADI

Oy kullanmak için Torba'daki aynı kafeye gelen engelliler ve tekerlekli sandalyedeki hastalar, yine güçlük yaşadı. Tekerlekli sandalye yolu olmadığı için merdivenleri yakınlarının ve vatandaşlarının yardımları ile aşabilen engelli vatandaşlar, oylarını güçlükle kullanabildi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30