17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ZEHRA'NIN BODRUM'A UMUT YOLCULUĞU...
Tarih: 23/06/2018
Kaynak: Kent Haber
ZEHRA'NIN BODRUM'A UMUT YOLCULUĞU...
9 aylıkken evlerinde çıkan yangında vücudunun büyük bir kısmı yanan, elleri, burnu, kulakları ve saçlarının büyük bir kısmını kaybeden 10 yaşındaki küçük Zehra, şifa bulmaya Bodrum'a geldi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından karşılanan küçük Zehra ve annesi Fatma Ağaç, Bodrum'da gün boyunca Kent Medya Grubunun misafiri oldu.

Henüz 9 aylık bir bebekken evlerinde çıkan yangında vücudunun büyük kısmı yanan ve kaldırıldığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde aralıksız 2 yıl boyunca tedavi altında tutularak 40'a yakın ameliyat geçiren Zehra Birgül Ağaç, iki elini, burnunu, kulaklarını ve saçlarının büyük bölümünü kaybetti.

Bugüne kadar birçok tedavi geçiren 10 yaşındaki Zehra, iyileşmek için Bodrum'da faaliyet gösteren dünyaca ünlü Plastik cerrah Prof. Dr. Mehmet Mutaf'ın kapısını çaldı.

Hayatı adeta dramlarla dolu olan Zehra, bebekken geçirdiği bu trajik olayın ardından, 4 yaşındayken bir trafik kazasında babasını kaybetmiş. Ankara'da yaşayan anne Fatma Ağaç, 3 çocuğu ile baş başa kalmış. Bir taraftan Zehra'nın sağlık sorunları, diğer taraftan geçim zorlukları ve çocuklarının eğitimi için zor koşullarda mücadele eden Fatma hanım hiç pes etmemiş. Devletin Zehra için bağladığı bin 100 TL maaş ve çevredeki yardımseverlerin desteği ile bugüne gelen ailenin tek hayali ise küçük Zehra'nın sağlığına kavuşması.

Geçtiğimiz günlerde Zehra'nın durumundan haberdar olan öğretmen Canan Yıldızgedik'in girişimleriyle dünyaca ünlü plastik cerrah Prof. Dr. Mehmet Mutaf'tan randevu alınan Zehra, Bodrum'a gelerek kendini ünlü hekime emanet etti. Zehra'yı detaylı bir ilk muayeneden geçiren Mutaf, Zehra'nın oldukça uzun vadeye yayılan önemli ameliyatlarla sağlığına kavuşabileceği umudunu verdi.

Annesiyle birlikte çıktığı bu umut yolculuğu ile ilk kez Bodrum'a gelen küçük Zehra ise Bodrum'a bayıldı. Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardıumcısı Asiye Poyraz tarafından gün boyu ağırlanan Zehra ve annesi, ilk defa geldikleri Bodrum'dan ayrılmak istemediklerini söylediler.

BAZI ÇOCUKLAR BENİ GÖRDÜĞÜ ZAMAN KAÇIYORLAR

Bodrum’da basın mensuplarına konuşan Zehra Birgül Ağaç, Bodrum’a doktora muayene olup tedavi sürecini belirlemek için geldiğini söyledi. Durumunun günlük yaşamını derinden etkilediğini söyleyen Zehra, “Bu halim günlük hayatımı çok etkiliyor. Bazı çocuklar beni gördüğü zaman kaçıyorlar. Onlara sarılmak istediğimde sarılamıyorum. Mesela ben annemle parka gidiyorum. Orada çocuklar oynuyorlar, onlara sarılmak istediğimde hepsi kaçıyor. Ben de parkta tek başıma kalıyorum. Ben de onlar gibi olmak istiyorum. Düzelip daha iyi olmak istiyorum” dedi.

EN ÇOK ELLERİME İHTİYACIM VAR

En çok ellerine ihtiyacı olduğunu söyleyen Zehra Birgül, “Şekeri tutmak için, kamerayı tutmak için ellerime ihtiyacım var. Derslerim çok iyi, birinci dönem teşekkür belgesi aldım, ikinci dönem takdir belgesi aldım. Şimdi ortaokula geçtim. Okuldaki arkadaşlarım ilk geldiğimde benden korkmaya başlamışlardı. Sonradan bana alışınca iyi davranmaya başladılar. İlk zamanlarda ‘merhaba’ deyip yaklaştığımda o kişi uzaklaşıp kaçıyordu. Şimdi çok iyi. Bütün okul bana alıştı” diye konuştu.

BEN DE SİZİN GİBİ OLMAK İSTİYORUM

Prof. Dr. Mehmet Mutaf sayesinde iyileşmek istediğini de sözlerine ekleyen Zehra Birgül, “Ellerim, yüzüm olsun istiyorum. Ben de sizin gibi olmak istiyorum. Burada düzeleceğime inanıyorum. Umutlum. 2 sene daha beklesem ne olacak ki. Bodrum’a geldiğimde çok heyecanlıydım. Bodrum’da günüm çok güzel geçti. Herkes çok yardımcı oldu. Onlara da teşekkür ederim. Bodrum’u gezdim, çok güzeldi” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30