17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
PLAJLAR YABANCI TURİSTLERE KALDI
Tarih: 22/06/2018
Kaynak: Kent Haber
PLAJLAR YABANCI TURİSTLERE KALDI
24 Haziran Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne 2 gün kala, Bodrum plajlarında yabancı turistler yoğunluk oluşturdu. İlçede yerli turist yoğunluğunun seçimlerin ardından yerli turistlerin yoğunluk oluşturması bekleniyor.

Ramazan Bayramını dolu dolu geçiren Bodrum’da bayramın bitmesinin ardından tatilciler oy kullanmak için memleketlerine döndü. Yerli turistin büyük bölümü memleketine dönünce, Bodrum plajları da yabancı turistlere kaldı.

Bitez Mahallesi’nde hizmet veren Gırla isimli mekanın işletmecisi Ümit Çatalbaş, “Bayramdan önce ve bayramda Bitez Sahili’nde çok sayıda yerli turist vardı. Bu dönemde tatilciler vatandaşlık görevini yapmak üzere evlerine gitti. Plajlar artık yabancılara kaldı. Seçimlerden sonra yine yerli turistler gelecek. Bu sezon müşteri yoğunluğundan memnunuz. İlk senemiz olmasına rağmen işlerimiz de iyi gidiyor. Biz mekanımızda balık ve meze başta olmak üzere Türk mutfağının pek çok lezzetini misafirlerimize sunuyoruz. Yabancı turistler de mekanımızda hergün Türk mutfağının farklı lezzetlerini deniyorlar” dedi.

Seçimlerden sonra iç turizmde beklenen hareketlilik ile birlikte Bodrum plajlarında yerli turist yoğunluğunun istenen seviyeye ulaşması bekleniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30