17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MEHMET YAVUZ DEMİR’DEN AÇIKLAMA GELDİ
Tarih: 22/06/2018
Kaynak: Kent Haber
MEHMET YAVUZ DEMİR’DEN AÇIKLAMA GELDİ
AK Parti Muğla 1. sıra milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir, seçim çalışmaları için girdiği Güllük pazarında bir vatandaşla tartışmaya girmiş, o anlar sosyal medyada paylaşılınca büyük tepki çekmişti. Demir, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

AK Parti Muğla 1’inci sıra milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir ve beraberindeki partililer, önceki gün Demir'in 2 dönem belediye başkanlığı da yaptığı Milas’a bağlı Güllük pazarında seçim çalışması yaptığı sırada bir vatandaşla tartışmaya girmişti. Demir, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Seçim çalışmalarımız kapsamında 10 yıl boyunca belediye başkanlığını yaptığım Güllük Mahallesi’nde, vatandaşlarımızla seçim ofisinde bulunduğum, sohbet ettiğim sırada tanımadığımız bir kişi tahrik amaçlı cümleler sarf etmiştir. Sohbet sırasında şahsın mensubu olduğu düşünülen siyasi partiye de herhangi bir eleştiri dahi yapılmamıştır.

Kendisi ilk olarak güler yüzlü bir selamla karşılanmış, başka da hiçbir tepki verilmemiştir. Ardından pazar esnafını ziyaretim sırasında aynı kişi ve çevresindekiler, oradan uzaklaşmamıza rağmen güdümlü biçimde olduğu gayet anlaşılır şekilde cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize ağza alınmayacak hakaretlerde bulunarak çirkinliklerini sürdürmüştür. Israrlı biçimde tahriklerini sürdüren ve bir takım çevreler tarafından yönlendirildiğini düşündüğümüz kişinin olay anını önceden ayarlayarak görüntületmesi bu gelişmenin maksadını açıklamaktadır.

Bu iletişim sırasında zaman zaman gerginliğin arttığı doğrudur. Sosyal medyada paylaşılan videoda şahsın cumhurbaşkanımıza, şahsıma hakaretleri ve “Şerefsizler, hırsızlar, sizi seçimden sonra alacaklar” ifadeleri özellikle verilmemiştir. Serbest biçimde çalışmamı yaptığım sırada, provokasyon sonucu meydana gelen bu saldırı kabul edilemez. Tüm Muğla ve çevrem bilmektedir ki, ben bütün siyasi görüşlere saygıyla yaklaşan, her kesimden dostları bulunan bir kişilik olarak tanınmaktayım. Konuya ilişkin yasal haklarımız kullanılacaktır. Bu vesileyle tüm Muğlalı hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
naim
23/06/2018
MV
MiLLETVEKiLi ADAYISEN KiM NERDEN ALDIRIYORSUN DAО BAޞIMI BURASI GÖRÜNTÜLERi iYi iZLE
cacık
22/06/2018
seçilme
YAPTIN YANLIޞ.ELEޞTiRi OLSA SUSACAKSIN YOKSA ADAY OLMAYACAKSIN.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30