17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURGUTREİSLİLER ENGELLİLER İÇİN PLAJ İSTİYOR
Tarih: 22/06/2018
Kaynak: Kent Haber
TURGUTREİSLİLER ENGELLİLER İÇİN PLAJ İSTİYOR
Turgutreis Mahallesi’nde yaşamını sürdüren vatandaşlar, mahallede engellilerin kullanabileceği bir plaj olmadığını ifade ederek yetkililerden engelli plajı için destek istedi.

Geçtiğimiz yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan engelli plajının dalgalarla tahrip olmasından dolayı bu yıl kullanılamadığını ifade eden vatandaşlar, engellilerin fizyoterapi amaçlı denize girebilecekleri bir plaj olmadığını anlatarak plaj talebinde bulundular.

Bir engelli annesi olan Hatice Bilgi, Turgutreis’e engelli plajı istediklerini ifade ederek şöyle konuştu:

“Çünkü çocuklarımız engelli, denize giremiyorlar. Denizden hiç faydalanamıyoruz. Geçen sene de faydalanamadık. Çok sefer başvuruda bulunduk. Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyeleri ile BİMER’e başvurdum. Muğla Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl bana zarf yolladı, ‘gereken yapılacaktır’ dedi ama hala yapılmadı” dedi.

Hatice Bilgi'nin engelli kızı Mine Bilgi ise “Denize girmek istiyorum ama bu mümkün olmuyor. Daha önceleri rahattık ama geçen sene ve bu sene zorluk çekiyoruz. Denize girecek yer bulamıyorum” diye konuştu.

Turgutreis Gençlik Spor Kulübü Derneği (ENGENÇDER) Kurucu Üyesi ve Engelli Temsilcisi Ali Peltek de konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Turgutreis'te engellilerin denize girebileceği bir plaj yok. Geçtiğimiz yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Turgutreis'e yaptığı "engelsiz plaj" bu yıl hayata geçirilmedi. Yıllardır mücadelesini verdiğimiz "engelsiz plaj" geçen yıl bizim buraya da yapılmıştı. Fakat plaj daha yapım aşamasında iken, müdahale ve zorluklarla karşılaşmıştık. Plajın yapıldığı sahili, ecrimisil ödeyerek kullanan ve sahibinin bir büyükşehir belediye başkanının oğlu olduğu söylenen otel çalışanlarının mafyöz tavırlarından tutun da, yapılan plaj malzemelerinin tahrip edilmesine kadar birçok şey yaşadık. Söz konusu plajın yerini, engelli arkadaşlarımızla birlikte tespit etmiştik. Zeminin kumluk olması bizlerin yaptığı fizik tedavi hareketleri için elzem bir konu. Denizden keyif için değil, fizyoterapi amaçlı faydalandığımızdan bizler için çok önemli bu plaj. Bu yıl hala yapılmadı. Muğla Büyükşehir Belediyesine konu için başvurduğumuzda geçen yıl yapılan plajın, dalgalardan tahrip olduğunu, yeni ve uygun bir yer arayışında olduklarını söylediler. Umarım yapılacak plaj, yer ve nitelik olarak bizlerin ihtiyacına uygun olur” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
CACIK
22/06/2018
Dalgami, yoksa gercekten dalgami geçiyorlar
Gecen sene tsunami oldu, ne dalgalari, herkese engelli arabasi aldiriyorlar, kendilerine gelince chp bi engelli demir tutacağı yapamiyor, bu isler rant kokuyor

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30