17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YALIKAVAK'IN İÇME SUYU HATLARI YENİLENDİ
Tarih: 20/06/2018
Kaynak: Kent Haber
YALIKAVAK'IN İÇME SUYU HATLARI YENİLENDİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yalıkavak Mahallesinin muhtelif bölgelerinde içme suyu hatlarının bölgenin su ihtiyacını karşılamaması nedeniyle 9 kilometrelik içme suyu hat yenileme çalışmasını tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kentin dört bir yanında içme suyu alt yapı yatırımlarına devam ediyor. Plan ve projeler kapsamında kentin genelinde olduğu gibi Bodrum ilçesinin birçok mahallesinde de içme suyu hat çalışmaları başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında Yalıkavak Mahallesi’nde içme suyu hatlarının bölgenin su ihtiyacını karşılamaması nedeniyle 9 kilometrelik hat yenileme çalışması gerçekleştirdi.

Yalıkavak Mahallesinin hatların kapasitesinin verilen suyun basıncını kaldıramamasından dolayı yaşanan arızaların önüne geçmek için Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, içme suyu hatlarını daha büyük çaptaki borular ile değiştirerek bölgenin su sorununu ortadan kaldırdı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Yalıkavak Mahallesi’nde bulunan 62. Sokak, 70. Sokak, 71. Sokak, 72. Sokak, Papatya Sokak, 83. Sokak, Öğretmen Yusuf Caddesi, Burgaz Sokak, 163. Sokak, 142. Sokak, Ceviz Sokak, Zeybek Sokak ve Dübek Yeri Sokaktaki içme suyu hatları yenilenerek vatandaşlara daha kesintisiz ve sağlıklı su temin edildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30