17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MALİ MÜŞAVİRLERE YAPILANDIRMA SEMİNERİ
Tarih: 20/06/2018
Kaynak: Kent Haber
MALİ MÜŞAVİRLERE YAPILANDIRMA SEMİNERİ
Bodrum’da “7143 Sayılı Vergi Ve Bazı Kamu Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” başlıklı bir seminer düzenlendi.

Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Serbest Mali Müşavir Dr. Mustafa Alpaslan ile Ekonomi Bilim Uzmanı Serbest Mali Müşavir Mehmet Çabuk konuşmacı oldu. Seminere muhasebeciler ve mali müşavirler yoğun ilgi gösterdi.

Seminer öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet Çabuk, “Halk arasında vergi affı, varlık barışı olarak bilinen konularda sunum yapmak üzere buradayım. Geçmişe yönelik olarak kesinleşmiş vergi ve sigorta borçlarının yeniden yapılandırılması. Burada en önemli özellik şu; geçmişe dönük sigorta ve vergi borçlarının gecikme zamlarının silinerek yıllık üretici fiyat endeksi üzerinden bir para alınarak borçların yeniden yapılandırılması. 36 aya kadar ödeme kolaylığı getiriliyor. Bunu tünelde önceki son çıkış olarak görebiliriz. Bunun için bir başvuru yapmak gerekiyor. Yeniden yapılandırmada son tarih 31 Temmuz 2018. Yurtdışındaki varlıkların Türkiye’ye kazandırılması, sigorta primlerinin yeniden yapılandırılması ve işletme kayıtlarında olmayan varlıkların kayıtlarının düzeltilmesi var. Bunlar için son tarih 31 Ağustos 2018. Yapılandırılan borçların son ödeme tarihi 31 Eylül. Fakat 30 Eylül Pazar gününe geldiği için 2 Ekim ilk taksitin son ödeme tarihi” dedi.

Serbest Mali Müşavir Dr. Mustafa Alpaslan ise “Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası kamuoyunu ilgilendiren belli konularda bilgilendirme toplantıları yapıyor. Biz bugün onların konuğuyuz. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Barış Erdoğan da “Bizim odamız akademik bir oda. Mesleki ihtiyaçların gelişimi, kamuoyunun doğru bilgilere ulaşması amacıyla sürekli seminerler düzenliyoruz. Bizim yönetim kurulunda aldığımız bir prensip karar var; iki tane mesleki bir de sosyal bir seminer, sosyal bir proje olması için çaba gösteriyoruz. Bu seminerlerimiz devam edecek. Aslında odamızın kuruluş amaçlarının en başında meslektaşların eğitimi ve kamuoyunun mesleki konularda doğru bilgiye ulaşması var. Bu bağlamda seminerlerimiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Serbest Mali Müşavir Dr. Mustafa Alpaslan ile Ekonomi Bilim Uzmanı Serbest Mali Müşavir Mehmet Çabuk konuşmacı olduğu seminer, yaklaşık 3 saat sürdü.

Etkinlikte Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatı almaya hak kazananlara ruhsatları verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30