17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YAVRU DOMUZU BAŞINDAN VURMUŞLAR!
Tarih: 19/06/2018
Kaynak: Kent Haber
YAVRU DOMUZU BAŞINDAN VURMUŞLAR!
Bodrum’da yol kenarında ölü bir domuz yavrusu bulundu. Başında bir yara olduğu olduğu görülen domuzun silahla vurulduğu iddia edildi.

Son günlerde Bodrum’un Çırkan ve Cumhuriyet Mahallelerinde görülen domuz sürüsünden bir yavru, Çırkan Caddesi üzerinde köpeğiyle birlikte gezinti yapan Julie Köksal tarafından ölü olarak bulundu. Başında yuvarlak bir yara olduğu görülen domuzun silahla vurulduğu iddia edildi. Domuzun hemen yakınındaki yolda ise çok miktarda kan izi olduğu görüldü.

Yaşanan durumla ilgili Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Julie Köksal, “Bu çok üzücü bir olay. Ben her gün köpeklerimle burada yürüyüş yapıyorum. Domuzu görünce kendimi çok kötü hissettim. Biz her gün bu domuzları besliyoruz. Belki bazıları istemiyordur ama ben köpeğimle hep yanlarından geçiyorum. İnanın hiçbir şey yapmıyorlar.” dedi.

Sevcihan Tanrıkorur isimli bir başka vatandaş ise domuzların sürekli o bölgede gezdiğini ve insanlara zararının olmadığını belirterek şöyle dedi:

“Bizim ülkemizde hayvan sevgisi olmadığı için bu hayvanların sürekli zarar göreceğine eminim. Yazıktır. Her gün buraya geliyorlar, çöpleri eşeliyorlar ama insanlara hiçbir zaman zararları yok. İnsanlar bu hayvanlara rahat vermiyorlar. Ben bunu kendi gözümle görüyorum. Biz insanız, merhametli olmamız lazım. Biz Türk Milletiyiz, neden böyle olduk, onu da bilmiyorum. Biz bu hayvanlarla sürekli iç içeyiz.”

Ölü domuz, daha sonra vatandaşlarca bulunduğu yere gömüldü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30