17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TASARIMCILAR ÜRÜNLERİNİ SERGİLİYOR
Tarih: 14/06/2018
Kaynak: Kent Haber
TASARIMCILAR ÜRÜNLERİNİ SERGİLİYOR
Bodrum’da 13-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenen “Aloha Festivali”, Türkiye’nin farklı şehirlerinden tasarımcıların ürünlerini Bodrum ile buluşturuyor.

Milta Bodrum Marina tarafından Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde gerçekleştirilen festivalde birbirinden farklı tasarımcıların konsept ürünleri, süs eşyaları, giyim, yeme içme, kozmetik ürünleri stantlarda yerini aldı. 5 gün süren festival boyunca çeşitli workshop ve aktiviteler ile DJ performansları da yapılıyor.

Su kabaklarından ürettiği süs eşyalarını açtığı stantta satışa sunan Sevda Kavrukoğlu, İzmir’den festival için geldiklerini anlatarak şöyle dedi:

“Bu su kabaklarının tamamını İzmir’deki atölyemizde yapıyoruz. Doğadan topladığımız materyalleri su kabakları ile birleştiriyoruz. Tamamen el yapımı ve doğal malzemelerden üretiyoruz. Bir de hepsi özgün tasarımlar, yani bir yapılandan bir daha yapılmıyor.”

Festival sorumlularından Melike Çavuşoğlu, organizasyon ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bu festivali düzenlemekteki amacımız özel tasarımcıları burada bir araya getirip, onların ürettiği ürünleri Bodrumlularla tanıştırmak. Aslında zanaata biraz dikkat çekmek istiyoruz. Onun için burada el emekleri ile ortaya çıkardığı, aralarında tamamen organik malzemelerden üretilen ürünler de var. Örneğin, vegan yiyeceklerden kilime, cam sanatından kozmetiğe kadar farklı kategorilerde ürünler var. Aslında kişinin elinden çıkan her ürün festivalimizde mevcut. Kişiye özel olması ve onun kendi dünyasından eserler ortaya koyması çok önemli. Bundan keyif alıyoruz ve bu tasarımlar Bodrum ile buluşturduğumuz için mutluyuz. Festivalimize ilginin yoğun olması da bizi ayrıca mutlu ediyor" dedi.

Festival 17 Haziran tarihine kadar devam edecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30