17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’DA KARATEYE İLGİ ARTIYOR
Tarih: 12/06/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA KARATEYE İLGİ ARTIYOR
Bodrum’un ulusal ve uluslararası turnuvalarda en başarılı spor branşlarından biri olan Karate sporuna ilgi her geçen daha da artıyor.Türkiye Karate federasyonu tarafından her yıl şubat, haziran ve ekim ayların da yapılan kuşak sınavları yoğun bir katılımla Bodrum ilçesinde yapıldı.

Yaklaşık yüz sporcunun katıldığı kuşak sınavlarına katılan çocuklar, bir üst kuşağa terfi edebilmek için ellerinden gelenin en iyisini sergilediler. Üç bölümden oluşan sınav sonucunda başarılı olan sporcular bir üst kuşağa terfi ederken, sınav içinde yapılan karşılaşmalarda başarılı olanlar ise madalya sahibi oldular. Bodrumspor Karate Takımı altyapısıdan yetişerek Dünya Karate Şampiyonu olan Kayra Sezgin, kuşak sınavlarında genç sporculara destek ve moral vermeyi ihmal etmedi.

Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü ve Karate Antrenörü Fatih Uzunlulu “Okulların tatile girmesi ile başlayan karate yaz okuluna ilgi her geçen gün daha da artıyor. Haftanın üç günü antrenmanlara katılan çocuklar hem fiziksel, hem zihinsel, hem de duygusal olarak sporun faydalarından yararlanıyorlar. Ekim ayında Arjantin’de yapılacak olan Gençlik Olimpiyatlarına katılabilmek için Kota alma yarışmasına Hırvatistan’ın Umag şehrinde katılacak olan Kayra Sezgin’e şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30