17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DOLANDIRICILAR ŞİMDİ DE HAYALİ ODA SATMAYA BAŞLADI!
Tarih: 12/06/2018
Kaynak: Kent Haber
DOLANDIRICILAR ŞİMDİ DE HAYALİ ODA SATMAYA BAŞLADI!
Bodrum’da 5 yıldızlı bir otelin sosyal medya hesabını kopyalayan dolandırıcı, otelin satış müdürüne oda sattı. Hayali odayı otel müdürüne pazarlayan dolandırıcı yakayı ele verdi.

Dolandırıcıların yeni adresi turizm bölgeleri oldu. Sıradan vatandaşlar bir tarafa, savcı, hakim ve polisleri bile çeşitli yöntemlerle dolandırmaya çalışan dolandırıcılar tatil sezonunun başlamasıyla birlikte, sahte sosyal medya hesapları açıp sanal oda satarak vatandaşları dolandırmaya başladı.

OTELİN SATIŞ MÜDÜRÜNE OTELDEN ODA PAZARLADI!

Bodrum’un Bardakçı koyunda bulunan 5 yıldızlı bir otelin resmi hesaplarından fotoğraflarını çalan dolandırıcı, sahte sosyal medya hesapları açarak sanal ortam üzerinde otel odası satmaya başladı. Otelin sosyal medya sorumluları durumu fark ederek otelin satış müdürü Murat Kuday’a haber verdi. Dolandırıcı tarafından açılan sahte hesabı inceleyen Kuday otel bilgilerinin, adres ve fotoğrafların kendi otellerine ait olduğunu ama telefon numarasının değişik olduğunu gördü. Hesabın üzerinde bulunan numarayı arayan Kuday, karşısına çıkan dolandırıcı ile konuşmaya başladı. Dolandırıcıya, boş oda olup olmadığını soran Kuday’a bir saniye bakıp dönüyorum diyerek bir süre telefonda bekletildi. Daha sonra odalarının olduğunu söyleyen dolandırıcı; 2 kişilik, 4 günlük oda fiyatının bin 400 lira olduğunu söyleyerek whatsapp üzerinden rezervasyon yapabileceklerini oradan irtibata geçilebileceğini otel müdürüne söyledi. Bunun üzerine whatsapp üzerinde mesajlaşmaya başlayan dolandırıcı hesap numarası göndererek parayı yatırmasını istedi. Başka bir boş oda var mı? Sorusuna ise dolandırıcı; son 9 oda kaldığını belirti. Bunun üzerine savcılığa giden otel yetkilileri otellerinin sahte bir hesap üzerinde satıldığını ve haksız bir kazanç elde edildiğini belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundular.

Otelin satış Müdürü Murat Kuday müdürü olduğu otelin dolandırıcı tarafından satıldığını söyleyerek “Bizim sosyal medya sorumlusu arkadaşlarımız konuyu bana iletti. Bizde bu şahısın sahte hesapta yayınlamış olduğu telefon numarasını aradık. Bizzat aradım görüştüm ve kendi otelimizi bize pazarladılar, satmaya kalkıştılar. Ama satış yaparken çok amatörce olduğu da çok açık bir şekilde belli oluyordu. Bizden para talep etti ama biz para yatırmadık" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR!

Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Kuday “Otelimizin resmi sosyal medya hesaplarımızın bir benzerini kopyalamışlar. Otelimizin isminin sonuna 1 ve 2 gibi rakamlar ekleyerek kendi otelleriymiş gibi pazarlamaya çalışmışlar. Durumu fark ettiğimiz anda anında müdahale ettik. Gerekli suç duyurusunu yaptık. Vatandaşların bu durumdan mağdur olmaması için resmi sosyal medya hesaplarımızda yayınladık” dedi.

Bu şekilde yapılan rezervasyonların doğru olmadığını belirten Kuday "Rezarvasyon yaptırırken insanlarımızın öncelikle gidecekleri otellerin sosyal medya hesaplarının doğru olduğunu teyit etsinler. Aksi takdirde böyle bir duruma maruz kalan vatandaşlarımız mağduriyet yaşayacaklardır. Böyle bir durumun önüne geçmek için otelin hattını arayarak işlemlerinin teyidini almaları daha sağlıklı olacaktır" şeklinde konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30