17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AKUT BODRUM GENÇLİK KAMPINI TAMAMLADI
Tarih: 11/06/2018
Kaynak: Kent Haber
AKUT BODRUM GENÇLİK KAMPINI TAMAMLADI
AKUT Bodrum 12-18 yaş gençlere yönelik düzenlenen, Genç AKUT projesi kapsamındaki çalışmalarının ilk bölümünü, Cumartesi ve Pazar günü yapılan kamp ile tamamladı.

15 Mayıs’tan bu yana yapılan teorik ve uygulamalı eğitimler sonrasında, geçtiğimiz hafta sonu Muğla-Akyaka orman işletme kampında, Cuma akşamından başlayarak Pazar günü sona eren, iki gece iki gündüz süren kampa, 26 öğrenci 10 yetişkin gönüllü katıldı. Kampta, daha önce yapılmış olan afet bilinçlendirme, temel kampçılık, alt seviye ip teknikleri, gece yürüyüşü ve ekip olma gibi teorik eğitimlerin oyunlarla uygulamaları yapıldı.

Kampla ilgili bilgi veren AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu “AKUT Bodrum olarak, yetişkin gönüllü arkadaşlarımızı yanı sıra 18 yaşın altında AKUT gönüllüsü olmak isteyen genç arkadaşlarımızdan bir süredir yoğun talep alıyorduk. Bu talepler sonucunda daha önceki yıllarda yapmış olduğumuz 18 yaşını doldurmayan genç arkadaşlarımızın, operasyonlara çıkmadan gönüllü olarak buradaki eğitimlerimizi ve toplum bilinçlendirme çalışmalarımıza katılmalarını sağlayarak, ileride doğaya duyarlı, etkin aramacı kurtarmacı olabilmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda değişik konularda eğitim ve aktivitelerle çalışmalarımız yaz boyunca devam edecek” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30