17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GELENEKSEL İFTARA 2 BİN KİŞİ KATILDI
Tarih: 11/06/2018
Kaynak: Kent Haber
GELENEKSEL İFTARA 2 BİN KİŞİ KATILDI
Bodrum Ortakent Merkez Camii’nde geleneksel olarak her yıl düzenlenen İftar ve Sahur Yemeği, bu yıl da düzenlendi. İftara yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Bodrum'da yaşayan hayırsever vatandaşların desteğiyle Ortakent Merkez Camii önünde Kadir Gecesi dolayısıyla İftar ve Sahur Yemeği verildi. Yoğun kalabalığın ilgi gösterdiği iftar, sahur yemeklerinde, vatandaşlar Kadir Gecesi’ni aileleriyle birlikte meydanlarda dua ederek geçirdi. İftara aralarında Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen’in de olduğu 2 bin kişi katıldı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen İftar ve Sahur yemeğinin gerçekleştirilmesine öncü olan Ortakent Merkez Camii İmamı Hasan Sönmez, Kent Haber'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mübarek Ramazan ayında dayanışma, paylaşma, yardımlaşma, kaynaşmanın doruk noktasına ulaştığı bir ay. Kadir Gecesi’nin en güzel örneklerinden birini de Ortakent Merkez Camii’nde hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle gerçekleştirmekteyiz. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir kaç gün önce de, sıcak Bodrum akşamında vatandaşlara kar şerbeti ikram ettik. Bugünkü iftarımızda bize destek veren Bodrum Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz. Bu gece 600 kişilik sahur yemeğimiz de var. Herkesin Kadir Gecesi mübarek olsun.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30