17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
4. KARNE ŞENLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİLER
Tarih: 11/06/2018
Kaynak: Kent Haber
4. KARNE ŞENLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİLER
Cumhuriyet Halk Evleri, 4’üncü Karne Şenliği’ni gerçekleştirdi.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen şenliğe velilerin yanı sıra CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan etkinlikte, derneğe devam eden yaklaşık 80 öğrenci, koro ve solo halinde müzik dinletileri, dans gösterileri, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kuruluşunu anlatan oratoryo sundular. Şenlikte 7. Sınıf öğrencisi Semanur Uçar’ın yazdığı bir şiir katılımcılarla paylaşıldı. Şiir, büyük beğen kazandı.

Dernek Başkanı Mehmet Girgin 4. Karne Şenliği ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Okullar kapandı, çocuklar karnelerini aldı. Biz de Cumhuriyet Halk Evleri olarak bir şenlik yapıyoruz. Bu yıl karne şenliğinin 4’üncüsünü yapıyoruz. Yıl boyunca çocuklarla sadece akademik değil, sosyal kültürel yönden pek çok aktiviteler yapıyoruz. Köy Enstitüleri’nden esintiler sunarak onları yaşatmaya çalışıyoruz. Devlet okullarında eğitimi sisteminin çocuklara yeterli olmadığının farkındayız. Bu yüzden gönüllü öğretmenler eşliğinde, konusunda uzman öğretmenler eşliğinde çocukların bilgilerini arttırmaya ve özgüven aşılamaya çalışıyoruz. İçerisindeki o cevheri çıkartmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın ne aşamalara geldiğini bu gece yaşatarak anlatacağız. Kimi çocuklar daha az zeki diye adlandırılır. Bence hiçbir çocuk birbirinden farklı değildir. Sadece algılamaları farklıdır. Önemli olan çocuklarımızdaki özelliği ne olduğunu bulalım. Bence eğitim sisteminde bunun üzerine yoğunlaşsak daha iyi olur diye düşünüyorum.”

Öğrencilerin performansı katılımcıların beğenisini kazandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30